Máte rádi víno a Mělník? Víme, co budete dělat v sobotu :-)

O sobotním odpoledni bude zahájena mělnická Vinná noc. Již tradiční setkání mělnických vinařů s příznivci vína se letos uskuteční v novém aranžmá. A troufáme si říct - bude to pecka. Neseďte doma a přijďte! Žádné vstupné se neplatí!

Pro letošní Vinnou noc budou mělnickým vinařům dočasný azyl poskytovat sklepy a malý výstavní sál Regionálního Muzea Mělník, sklepy Zámku Mělník, sklepní prostory vinárny Modrá hvězda, restaurace U sv. Václava, hudebního klubu Stará Mydlárna a restaurace Na Hradbách. Každý vinař tak bude moci sám v klidu a pohodové atmosféře rozmlouvat se zájemci nejen o víně. Každý prostor bude také poskytovat nejrůznější gastronomické speciality a chybět nebude ani skvělý hudební doprovod na každém vinařském zastavení.

Zdarma i po atrakcích Mělníka, víno za žetonky

V rámci doprovodného programu bude bezplatný vstup do nejzajímavějších míst na Mělníku. Od 17. do 20. hodiny budou otevřeny veškeré expozice Regionálního Muzea Mělník (včetně Vinařské expozice), expozice Galerie Ve Věži s vyhlídkou v pátém patře, prohlídka kostnice v chrámu sv. Petra a Pavla a když bude počasí přát, tak i vyhlídka z kostelní věže. Nebude chybět ani prohlídka mělnického podzemí s nejširší studnou v ČR. 

Dalším “bonbónkem” programu bude na náměstí Míru krátké společné vystoupení všech hudebníků. V 19:00 hodin každý z hudebníků zahraje jednu skladbu s přípitkem pro zdárný nadcházející rok mělnických vín. Možná se dočkáme i společného “zahalekání” všech muzikantů společně. A že jich bude dost: Tomáš Homuta & Petr Volf, Petr Baťa Kundrát, Marián Kořínek, Renata Dvořáková, cimbálová muzika Šenk a mnoho dalších. Po této “halekačce” se muzikanti rozejdou do jednotlivých vinařských destinací, kde budou dotvářet tu nejkrásnější atmosféru, jaká u vína vždy bývá.

I v letošním roce se bude víno prodávat za žetonky. Ty bude možné zakoupit v informačním stanu na Náměstí Míru. Zde bude k dostání i degustační sklenička a mapka s místy a vinaři. Žetonky bude možné dokoupit také u každého místa s degustací, aby se netvořily dlouhé fronty, jako při předchozích ročnících.

Pište si do diáře: sobota 26. dubna od 17.00 hodin

Termín Vinné noci organizátoři pro letošní ročník určili na sobotu 26. dubna. Důvod je prostý, bude tepleji, bude déle vidět a s jarem přijde nová míza nejen do vinic. Začátek akce bude také zcela netradiční, již v 17.00 hodin. Konec noci je plánován na 1 hodinu ranní, ale kdo ví…

zdroj a více podrobností: www.melnickykost.cz

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz