Mělnická nemocnice si polepšila (nejen) u pacientů.

Mělnické nemocnici se po změně vlastníka začalo dařit. Uspěla v hodnocení finančního zdraví, v hodnocení pacientů v rámci Středočeského kraje pak měla největší růst kvality péče. Nemocnici vlastní stejný majitel, jako nemocnici v Neratovicích - společnost Mediterra (Vamed). Zatímco v Mělníce je společnost majitelem areálu, v Neratovicích je pouze v nájmu v městském objektu.

Nemocnice Mělník zaznamenala úspěch v celostátním projektu „Nemocnice ČR 2014“. V oblasti „Finanční zdraví nemocnic 2014“ se umístila na třetím místě. Zároveň zvítězila i v kategorii „Skokani roku 2014“ a obsadila přední místa v hodnocení pacientů v rámci Středočeského kraje.

O umístění v oblasti „Finanční zdraví nemocnic 2014“ rozhodovalo, zda má nemocnice dostatek peněz na úhradu závazků, jak investuje do svého majetku nebo zda adekvátně odměňuje personál. Nemocnice Mělník se umístila na třetím místě v rámci kategorie ostatních nemocnic, mezi které nejsou zahrnuty fakultní nemocnice a specializovaná pracoviště. „Výsledek letošního hlasování považujeme za velký úspěch a důkaz toho, že kvalitně spravujeme svůj majetek. Naším cílem je spokojený pacient a zaměstnanec, který se o něj stará. Výsledek bereme také jako povzbuzení do příštích let, kdy se i nadále budeme snažit, aby se naše nemocnice umístily na předních pozicích,“ uvedla Dagmar Dvořáková, ředitelka komunikace společnosti Mediterra, která nemocnici provozuje.

Nemocnice v Mělníku ale uspěla také u svých pacientů. V rámci Středočeského kraje se nemocnice umístila na druhém místě v hodnocení ambulantních pacientů a na třetím místě v hodnocení hospitalizovaných pacientů. Vedle toho se nemocnice stala také vítězem v kategorii „Skokani roku 2014“, což znamená, že zaznamenala meziročně největší přírůstek v počtu hlasů za pacienty a zaměstnance.

Celostátní hodnotící projekt „Nemocnice ČR 2014“ probíhal od března do konce září letošního roku. Letos se do projektu zapojilo 156 nemocnic s akutními lůžky.

zdroj: tisková zpráva nemocnice

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Pozor! (Kašpar, 2.12.2014 17:16:12) Odpovědět

  Jedná se o komerční sdělení.

 2. Pozor! (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 3.12.2014 8:50:20) Odpovědět

  Dobrý den pane Kašpare,
  o komerční sdělení se nejedná. Zdrojem zprávy je tisková zpráva nemocnice, což je pod článkem uvedeno.

 3. věřím (nevím, 3.12.2014 16:16:29) Odpovědět

  ale je těžké najít zprávu, chtělo by to odkaz jako např. tenhle: http://www.uvn.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=3636%3Auvn-obsadila-v-hodnoceni-nemocnic-eske-republiky-2014-pedni-piky&catid=21%3Atiskovpr&Itemid=112&lang=cs


end is near

Kontakt

iSoutok.cz