Mělnická výzva - preferujte mělnické!

Mělnická výzva

V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky si ve dnech 25. a 26. října vybereme nové poslance. Protože již zdaleka neplatí, že v regionu měst Mělník, Neratovice a Kralupy nad Vltavou sežene každý, kdo chce pracovat, zaměstnání, rozhodli jsme se vyzvat voliče, aby preferenčním hlasem podpořili kandidáty, kteří právě z tohoto regionu pochází.

Proč? Poslanec se z podstaty své práce setkává několikrát měsíčně se zástupci rozhodující politické síly v zemi - se zástupci Vlády ČR. Právě vláda má největší vliv na ekonomická rozhodnutí, která ovlivňují zaměstnanost. V době celosvětové hospodářské krize a snižující se konkurenceschopnosti místních firem považujeme za důležité, aby hlas z Mělnicka byl v Poslanecké sněmovně slyšet.

Nebudeme Vás vyzývat k volbě konkrétní strany nebo kandidáta. Budeme ale rádi, když se svojí účastí ve volbách a udělením preferenčního hlasu kandidátům z Mělnicka k naší výzvě připojíte.

Nejvýše umístění kandidáti z Mělnicka na kandidátních listinách stran, kteří mají naději na zvolení a jejich strany na překonání 5% hranice voličské podpory:

Tomáš Hrodek (4. místo, ODS)

Místostarosta Neratovic, rozhovor: Tomáš Hrodek: Chci hájit zájmy občanů Mělnicka

Petr Holeček (6. místo, TOP09 STAN)

Starosta Kralup nad Vltavou, rozhovor: Petr Holeček: Budu si vážit důvěry každého občana

Stanislav Hejduk (7. místo, KSČM)

Zastupitel, Kralupy nad Vltavou, na zaslané otázky neodpověděl.

Jan Vojtěch Binder (7. místo, KDU-ČSL)

Živnostník , rozhovor: J. V. Binder: Stalo se množství pitomostí

Pavel Končel (9. místo, ČSSD)

Starosta Tišic, rozhovor: Pavel Končel: „Je zásadní, aby Mělnicko mělo poslance“

Kandidáti, kteří nás sami požádali o zveřejnění rozhovoru: 

Josef Znášik (15. místo, Svobodní)

Živnostník, rozhovor: Josef Znášik: Politici nemají bezhlavě zadlužovat občany a děti

Jak udělit preferenční hlas?

Na Vámi vybrané kandidátní listině zakroužkujte pořadové číslo u těch kandidátů, které byste si přednostně přáli vidět v Poslanecké sněmovně. Nejvíce můžete udělit 4 preferenční hlasy na kandidátní listině strany nebo hnutí, které budete ve volbách volit.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Kravina (Petr, 14.10.2013 22:31:25) Odpovědět

  Není to celé kravina? Poslanec by se měl hlavně starat, aby schvaloval zákony, které pomůžou, respektive nebudou škodit, celé zemi. A neměl by řešit nějaké úlitby pro své soudruhy z okresu a honit se po ministerstvech pro nějakou korunu.

 2. Svobodní třebas (M, 15.10.2013 8:36:11) Odpovědět

  Škoda, že to omezujete na tzv. nadějné na zvolení, a ty ostatní. Protože i v těch zdánlivě nenadějných jsou regionální hlavy a taky stojí za připomenutí.

 3. Odpověď (Tomáš Malina - iSoutok, 15.10.2013 10:49:58) Odpovědět

  Dobrý den Petře,
  samozřejmě, že poslanec má v první řadě plnit to, co je základním principem zákonodárných sborů. Mělnicku ale letos hrozí, že bude bez svého zástupce mezi poslanci, přitom každý okres má dle průměru mít 2-4 poslance. Neboli Mělnický region by mohl být ve sněmovně zcela opomenut, pokud lidé odsud nepodpoří svým hlasem zástupce z našeho regionu.

  Dobrý den M.,
  pokud bude mít kterýkoliv další kandidát odpovědět na stejné otázky, jako ti námi vytipovaní, samozřejmě mu na blogu dáme prostor. Naše výzva by měla působit i obecně - kroužkujte na kandidátce strany, kterou volíte, lidi z Mělnicka.

  Tomáš Malina


end is near

Kontakt

iSoutok.cz