Mělnické ANO, TOP09 a ČSSD zbrojí do voleb

Náprava nevhodných zásahů do města - to je cíl, se kterým chce jít do voleb na Mělníku hnutí ANO. TOP09 si dává za cíl zastavit růst cen vody a chlubí se neprovázaností s podnikatelskou lobby. ČSSD zvažuje, zda povolit svým členům kandidaturu za Mé Město, nebo zda je vyloučit. Mezitím vybrala za svého lídra právníka Petra Kowandu.

ANO - Jsme příležitostí ke změnám

,,Líbí se vám obludné stavby na náměstí Karla IV? Líbí se vám odtržení Pšovky a Mlazic od města díky novému mostu? Líbí se vám domy v Rousovicích utopené pod silnicí do Mladé Boleslavi? Líbí se vám dluhy, které má město z minulých volebních období? Těchto otázek jsou desítky. Zeptejme se porevolučních koalic i opozic, co udělali pro vylepšení města. Zastávám názor, že řada věcí šla řešit lépe, kvalitněji a levněji,” píše ve svém příspěvku na webu hnutí Ano Jiří Deliš, který je pověřený sestavením kandidátky hnutí ANO na Mělníku. V textu se ostře vymezuje proti starým, osvědčeným stranám a uskupením a uvádí, že kandidaturu chápe jako splátku svému městu.

TOP09 - Mělník si zaslouží víc

Mělnická TOP09 oznámila, že kandidátem na starostu bude vítěz minulých voleb Milan Schweigstill. Na kandidátce TOP09 se objeví i nezávislé tváře. Mezi kandidáty naleznete Michala Štajnce, Dalibora Ullrycha, Miloše Bohoňka, Alenu Herinkovou, Matěje Padělu nebo Ondřeje Tichotu. TOP09 chce voličům nabídnout moderní řešení parkování, zvýšit bezpečnost chodců a cyklistů nebo průhledné hospodaření města.

„U zveřejňování smluv si ale stávající koalice ODS a ČSSD prosadila, že u služeb půjde o smlouvy s hodnotou nad jeden milion korun – a těch je minimum. Nadále trváme na zveřejňování všech smluv, aby občan věděl, za co se utrácí a za jakých podmínek,“ upozorňuje Milan Schweigstill, který plánuje i zavedení tzv. rozklikávacího rozpočtu.

„Na radnici se točí velké peníze a ti, kteří z toho koláče chtějí hodně ukusovat, věděli, že s námi nejde obchodovat stylem něco za něco. Za námi nejsou žádné ekonomické zájmy, které se skrývají za některými jinými politickými subjekty a které by měly vliv na naše jednání a rozhodování. Je to jeden z našich významných potenciálů pro budoucí rozvoj města,“ uvádí Ondřej Tichota.

„Program dotváříme spolu se spoluobčany a některé konkrétní body vycházejí i z našich setkání s nimi v jednotlivých čtvrtích, kde se dovídáme, co oni sami chtějí změnit a zlepšit. Začali jsme i s dotazníkovým průzkumem, a co nevidět se ěsto náš všech a nás zajímá, jaké problémy jeho obyvatele trápí,“ vysvětluje Matěj Paděla, který patří mezi veřejně aktivní kandidáty, když mj. organizoval mělnickou část celostátní akce „Ukliďme Česko“ a věnuje se problematice péče o předškoláky.

Mottem TOP09 do voleb je: „Mělník si zaslouží změnu, Mělník si zaslouží víc“

ČSSD povede právník Kowanda

Jedenapadesátiletý právník Petr Kowanda, majitel mnoha mělnických realit (např. hotel Beránek) se stal jedničkou na kandidátce sociální demokracie na Mělníka. Organizace řeší, jak zareagovat na samostatnou kandidátku starosty a člena ČSSD Ctirada Mikeše. Možné je, že Ctirad Mikeš a další členové ČSSD získají souhlas místní organizace s kandidaturou za volební uskupení Mé Město, variantou je však i jejich vyloučení ze strany. Například nový hejtman Středočeského kraje Miloš Petera pro MF Dnes uvedl, že kandidatura za jiný subjekt je s členstvím ve straně neslučitelná. V zákulisí sociální demokracie je Petr Kowanda chápán za spojence Milana Němce, dosavadní vztahy se starostou Mikešem ale rozhodně něšlo brát za nepřátelské. Místní i krajské elity sociální demokracie měli pochopení i pro podnikání pana Kowandy, a tak například rekonstrukce Hotelu Beránek byla z fondů Středočeského kraje opakovaně podpořena- v roce 2011 940 tis. na rekonstrukci střechy a v roce 2012 1,1 milionu na rekonstrukci fasády a výměnu oken. Ke cti pana Kowandy patří, že se podporou kraje nijak netajil, naopak sám kraji za přidělenou podporu na rekonstrukci významné budovy mělnického náměstí veřejně poděkoval. Nyní stojí před těžkým úkolem - stát se volebním konkurentem ,,přítele Mikeše”.

zdroj: anobudelip.cz, TZ TOP09 Mělník, MF Dnes

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Deliš? (Markéta, 2.7.2014 22:58:15) Odpovědět

  můžete poslat odkaz, kde jste našel to o ANO na Mělníku? nějak se nemohu tím jejich pozitivně pracujícím sluníčkovým webem prokousat, děkuji.

  jinak jsem v jedné diskuzi na fcb Mělník - City narazila na to, že za ANO bude kandidovat pan Kasáček ze zastavárny.

 2. odkaz pro Markétu (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 2.7.2014 23:38:12) Odpovědět

  Dobrý večer,
  zasílám odkaz:

  http://www.anobudelip.cz/cs/stredocesky-kraj/o-nas/aktuality/vyzva-obyvatelum-melnika-17018.shtml

 3. TZ TOP 09 a nezávislí (Matěj Paděla, 4.7.2014 10:46:09) Odpovědět

  Celou tiskovou zprávu sdružení TOP 09 a nezávislí naleznete zde: https://www.facebook.com/top09melnik/posts/664285043626680


end is near

Kontakt

iSoutok.cz