Mělnické vánoční trhy - mimořádně vydařená akce

Nebylo v minulosti pravidlem, aby lidé byly s vánočními trhy na Mělníku spokojeni. Možná pamatujete pár let zpět dlouhé dny trvající prodej kabelek a zboží všeho druhu, možná pamatujete trhy v podobě, kdy se tam lidé prošli a bez ničeho zase odešli. Letos to bylo jinak. Program, dobroty, pohodová atmosféra, to vše nutilo člověka zastavit se a dát si alespoň ten svařák.

A nebyl to jen svařák, u čeho jste se mohli zahřát. Rozdělané ohně, kolem postávájící skupinky známých, kteří se třeba léta neviděli. Zboží bylo takové, že mohlo posloužit na “doladění” vánočních dárků, nebo k doladění atmosféry. Zaujaly mě umělecké fotografie Mělníka. Vždyť člověk si ani často neuvědomí, v jak hezkém městě žije. Nebo možná lépe - jak hezká místa v jeho městě jsou.

Vánoční trhy na Mělníku asi nemůžou svým pojetím a obsahem konkurovat těm Norimberským nebo Mnichovským. V podobě, v jaké se odehrály letos ale dávají smysl. Atmosféra byla parádní, lidé chodili a bavili se, i samotné prodejce to nutilo usmívat se více než při farmářských trzích. Vystoupení mělnických škol potěšilo rodiče a prarodiče, někteří umělci opouštěli podium a do tance zapojili i návštěvníky. V jakém kontrastu byla nálada na náměstí s předvánočním nákupem připomínajícím boj o zboží v našich milovaných hypermarketech a supermarketech. A protože je čas těsně předvánoční, chtěl bych organizátorům ze srdce poděkovat. Za to, že se jim vánoční trhy povedly. Ale hlavně za to, že lidem ukázali o čem vánoce jsou. O klidu, přátelství, úsměvech. O dobré náladě. Díky a za rok se budu zase těšit.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz