Mělnické vinobraní začíná již zítra

vinobraní-idnes.czMělnické vinobraní je zřejmě nejmasovější akce v našem okresu. Letos bude premiérově bez prodeje lihovin, alkoholu bude ale jistě dostatek. Pokud přemýšlíte, co si nenechat ujít, podívejte se na www.melnickevinobrani.cz , kde je kompletní program a organizační informace, nebo si přečtěte tipy v tomto článku.

Abyste nelitovali ne zrovna lidového vstupného 200,- korun na dospělou osobu (platí na celou dobu vinobraní), vyčleňte si z nadcházejícího víkendu alespoň jeden celý den. Vinobraní už dávno není ani tak slavností vína, jako spíš hudebním festivalem spojeným s pouťovými atrakcemi. Z hudební nabídky budou největšími taháky Krucupusk, Lenka Dusilová, Peter nagy, Chinaski a Dan Bárta. Pokud mezi účinkujícími máte svého oblíbeného interpreta, může to být právě ten důvod, proč na vinobraní jít.

Co se chuťových pohárků týká, nebavme se radši o nabídce jídel. Nechci tvrdit, že u každého stánku vaří blafy, ale dobroty jak od Pohlreicha na vinobraní nečekejte. Co se týká pití, doporučit můžeme místní vinaře a pozor, nově také pivovarníky. Nedaleko kulturáku (přesněji někde mezi kulturákem a obchoďáky) bude mít svůj stánek Pivovar Neumann. Jedná se o nový malý pivovar sídlící v Mělnickém Vtelně a pokud se nepletu, vinobraní bude první příležitostí ochutnat čepované od Neumanna přímo na Mělníku.

Neholduji atrakcím, u kterých platím za to, aby mi bylo blbě. Takže vám snad jako pouťové retro mohu doporučit vyzkoušet centrifugu jako vrchol někdejších totalitních adrenalinových zážitků. Jen pozor, v jakém pořadí absolvujete atrakce, pití, jídlo.

Nacházím pochopení i pro ty, kteří vinobraní vynechají. Hluk, nepořádek, davy lidí a cena vstupného může leckoho odradit. Sám zatím rozhodnutý nejsem. A co vy? Půjdete, nepůjdete? A proč? Pište do diskuze.

Zdroj obrázku: usti.idnes.cz

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz