Mělničtí sociální demokraté na kandidátce propadli

Česká strana sociálně demokratická má připravený návrh kandidátní listiny pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny, které se budou konat o posledním říjnovém víkendu. Zástupci Mělnicka jsou na prakticky nevolitelných místech, známá jména z Mělníka, Neratovic či Kralup chybí úplně.

Nejlepší pozici, 9. místo, které by mohlo zaručit zvolení do sněmovny při zisku přes 30% hlasů, obsadil starosta Tišic Pavel Konšel. 18. místo kandidátky patří asistentovi Antonínu Seidlovi a poslední 34. místo kandidátky technikovi Vladimíru Chlastákovi. Kandidátku povede boleslavský Jan Hamáček následován politickým matadorem, dlouholetým dřívějším ministrem Milanem Urbanem z Čáslavy.

Podle našich informací byl na kandidaturu dotazován starosta Mělníka Ctirad Mikeš, údajně ovšem dává přednost kandidatuře v komunálních volbách 2014 a v senátních volbách v roce 2016.

Občanští demokraté svoji kandidátku ještě sestavenou nemají.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. známá jména z Neratovic chybí úplně (Irena, 24.8.2013 21:14:25) Odpovědět

  Jakápak to jsou jména? My víme o dvou členech, kteří splňují podle Stanov podmínky na kandidátku..Uniklo nám něco? Děkuji, I.K.

 2. Stanovy (Tomáš Malina - iSoutok, 24.8.2013 23:24:46) Odpovědět

  Dobrý den paní Ireno, skutečně z celé členské základny splňují podmínky Stanov pouze 2 členové ČSSD z Neratovic? Podle Stanov ČSSD mají všichni členové stejná práva být voleni a nominováni. Nebo se pletu? Pokud ano, děkuji za vysvětlení.

 3. čl. 49 (Tomáš Malina - iSoutok, 24.8.2013 23:36:06) Odpovědět

  Aha, tak máte pravdu. Čl. 49 zamezuje kandidovat členům ČSSD, kteří již nevykonávali nějakou volenou funkci. Nicméně i tak považuji za chybu, že neratovická ČSSD nemá na kandidátce svého známého člověka. Volič se nerozhoduje podle Stanov stran, ale do značné míry podle toho, zda má nebo nemá na kandidátce koho volit ze svého města. Uvidíme, jak na tom budou jiné strany. Třeba ještě hůř.

 4. stanovy ČSSD (Anna Spěváčková, 25.8.2013 10:13:54) Odpovědět

  Nemám s ČSSD nic společného, ale domnívám se, že tento bod ve stanovách nebyl schválen jen tak. Čověk, který nikdy nebyl ve volené funkci, nepoznal na vlastní kůži všechna úskalí komunální politiky a správy obce, neochopil, že je povinnen jednat ve VEŘEJNÉM zájmu a ne sobě vlastním nebo okruhu svých straníků a kamarádů, neměl by mít právo být volen do vyššího politického levelu. Ještě bych dodala, že stejně tak by neměl být navržen na vyšší kandidátku ten, kdo sice působil v komunální politice, ale neosvědčil se, byl pasivní, zbabělý či podlézavý, nebyl ochoten komunikovat s občany a naslouchat i nepříjemným názorům, hroutil se pod tlakem v krizových dobách, nebyl schopen zapojit občany do rozhodování o obci. Stejně tak by neměl být nezkušený člověk rovnou volen do vyšší komunální funkce jako je rada, starosta, místostarosta či rada. Jako odstrašující příklad by mohly sloužit Neratovice, kde byla starostkou zvolena naprosto nezkušená a na komunální poltiku absolutně nepřipravená L. Mrzílková a místostarostou mladý, stejně nezkušený člen ODS Hrodek. Do rady nastoupili rovnou nováčkové Kocourek a Kroužecký, takže čtyři členové rady věděli a dodnes vědí o správě města jako o navigaci parníku. A podle toho to v Neratovicích vypadá. Město je zanedbané a špinavé. Místo malých, trvale prováděných oprav se realizují často zbytečné velké akce za miliony z dotací EU, aby se místo malých peněz točily velké. Co se s nimi děje, známe z tisku. Výsledek je žalostný, doporučuji shlédnout regeneraci sídliště Na výsluní. Podrobnosti najdete na www.neratky.cz.

 5. Mělník... (Miroslav, 25.8.2013 12:14:03) Odpovědět

  To je jak na Mělníku. Ctirad Mikeš je starosta, který dosud nikdy neseděl v zastupitelstvu, na Mělníku nežil (je ze Všetat) a všechny volby, včetně těch komunálních, prohrál.

 6. podmínky Stanov (Irena, 25.8.2013 14:58:12) Odpovědět

  6 let v ČSSD, nebo funkce v zastupitelstvu atp. ;) Irena

 7. Nicméně i tak považuji za chybu (Irena, 25.8.2013 15:08:04) Odpovědět

  ..myslet si můžem/te co chceme, ale kdo nesplňuje podmínky, nemůže kandidovat. Pokud bychom napsali někoho podle sympatií, nejen že ho vyškrtnou, ale vypadali bychom jako...Prostě to tak je :) I.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz