Mělník a Kralupy třídí na jedničku, Neratovice bídně

Společnost EKO KOM vyhodnotila obce a města Středočeského kraje z pohledu třídění odpadu. Zatímco města Mělník a Kralupy obsadila čelo tabulky, Neratovice byly na jejím chvostu.

Průměrný Středočech vytřídil v minulém roce 50kg plastů, kartonů, skla a kovů. Bylo to o tři kg více, než v roce 2011. U sídel nad 10.000 obyvatel dopadla nejlépe města Mělník, Říčany a Kralupy nad Vltavou. Nejhůře pak Neratovice a Kolín.

Organizátoři soutěže přiznali, že žebříček nemusí být zcela vypovídající. Do výsledků totiž není možné zahrnout materiál, který vykoupí sběrny. Stejně tak může v některých městech docházet k „vykrádání“ například papíru z kontejnerů a k jejich odvážení do sběrny.

V čem patří Středočeši k nejlepším v zemi je třídění použitých baterií. S více než 130 tunami vytříděných baterií patří i po přepočtu na obyvatele k nejlepšímu kraji v zemi.

Zdroj: Deníky Bohemia

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. chce to doplnit informace (Vráťa, 2.9.2013 21:48:35) Odpovědět

  Když řeknete a, řekněte i b.
  Kolik platí za odpad občan Mělníka, Říčan či Kralup? Proč jsou Neratovice a Kolín na chvostu? Není to způsobeno výší roční úhrady za odpady? V Neratovicích platí každý občan bez ohledu na to, jestli třídí nebo ne. Platí všichni stejně i když mají pět dětí, staří, mladí. Neexistuje svoz bioodpadu, ten se dává běžně do popelnic. V popelnicích končí i stavební suť, odpady podnikatelů, organické zbytky. Město nemá kompostárnu ani neposkytuje občanům kompostéry jako v Říčanech.V Neratovicích neexistuje žádná osvěta, aby lidé minimalizovali odpady - člověk, který vyprodukuje minimum odpadů či poctivě třídí není nijak zvýhodněn.

  Jaký je systém výpočtu platby na občana ve vítězných městech? Je nějak zvýhodněn občan, který třídí odpady?

 2. Re: (Carlos, 4.9.2013 15:15:05) Odpovědět

  S placením je to skoro všude stejné, na Mělníku se také platí za hlavu (tuším pětistovka). Ale sběrových dvorů a popelnic s tříděným odpadem vcelku dost. Nicméně to, že Neratovice jako jediné hned letos nadrbaně zvedly poplatek za odpad skoro o 50 %, je pěknou ukázkou, jak tam přemýšlí.

 3. reciklace plastu (DANIEL, 18.3.2014 14:50:59) Odpovědět

  Dobrý den.shanim práci třídění plastu,vyučen jsem obuvník momentalně bez práce
  nejlepe v neratovicích jestli je uvás volné místo prosim vás pošlete E-MAIL s pozdravem DANIEL OBDRŽÁLEK.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz