Mělník bude letos hospodařit se ztrátou

Město Mělník ve svém rozpočtu na letošní rok počítá se schodkem 5,8 milionu, přestože rozpočet vylepší o 12,2 milionu korun z úspor z minulých let. Splátky půjček z minulých let přesáhnou šest milionů. Největšími investicemi by letos měly být rekonstrukce ulice Kpt. Jaroše a zateplení budovy Městského úřadu.

Město počítá s příjmy téměř 288 milionů korun. Přibližně 220 milionů pochází z přerozdělení daní, více než 7 milionů plánuje město získat prodejem majetku.

Rozpočet uvádí tři významné investice - rekonstrukci ulice Kpt. Jaroše (10 milionů), snížení energetické náročnosti budovy úřadu (bývalý ,,okres,” 4 miliony) a územní plán (2 miliony). Z údržby současného majetku by mělo 24 milionů putovat na opravy komunkací. Významnými výdaji jsou též provoz technických služeb (18,5 milionu), necelých 12 milionů na provoz Městské policie a příspěvek na provoz MHD (2,8 mil.) Město dále splácí úvěr z roku 2009 za revitalizaci historického centra. K začátku roku zbývalo z devadesátimilionové půjčky splatit 68,7 milionu korun. Úvěr bude město splácet až do roku 2022.

3,7 milionu vloží město do údržby zeleně, příspěvek Centru seniorů činí 8,5 milionu, MeKuC pak město stojí přes 13 milionů za rok. Jako téměř nepodstatné potom vypadají výdaje města do sportu - 1,5 milionu jako příspěvek sportovním organizacím, 2,2 milionu zimnímu stadionu, 2,7 milionu na provoz plaveckého bazénu nebo 2,5 milionu na opravy a rekonstrukce sportovišť.

Zdroj: Rozpočet 2014 - Město Mělník - ZDE

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. na sport jdou peníze z hazardu (Ondřej Tichota, 20.1.2014 14:24:07) Odpovědět

    Doplním, že na podporu sportu jdou peníze přerozdělované z tzv. výtěžku z hazardu, tedy tzv. výherních automatů. A to v řádu několika milionů korun. A to přestože závislost podpory sportu na výtěžku takových loterií je z podstaty absurdní.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz