Mělník bude mít vizualizaci rozpočtu

Zastupitelé na svém srpnovém jednání schválili uvolnění částky 101 tisíc korun na ,,Vizualizaci rozpočtu města Mělníka.” Přinese placený systém více podrobností, než jsou dostupné již dnes zadarmo?

rozpočet Mělník

Jeden z grafických výstupů státní pokladny.

Zpřehlednění rozpočtu občanům (i zastupitelům) si určitě zaslouží chválu. Mělník patří transparentností jednání zastupitelstva ke vzorným městům - z jednání je přenášen živý přenos a záznam z jednání je přístupný veřejnosti i později.

Nyní zastupitelé rozhodli o uvolnění stotisícové částky z rezervy města na vizualizaci rozpočtu. Vizuální podoba by měla přinést tzv. klikací rozpočet, který by umožnil sledovat čerpání rozpočtu. Dodavatelem by měla být firma Ortex, který je stávajícím dodavatelem it služeb města. Podobnou částku za vizualizaci rozpočtu zaplatilo stejné firmě i město Vsetín. Jak klikací rozpočet Vsetína dodaný stejnou firmou vypadá se můžete podívat ZDE.

Zájemci o vizuální podobu rozpočtu však již dnes mohou grafy a tabulky najít a to díky ministerstvem provozované státní pokladně. Na webu monitor.statnipokladna.cz mohou sledovat přehled příjmů a výdajů města za roky 2010 až 2015. Kromě příjmů a výdajů města sleduje státní pokladna také výsledky hospodaření, hodnotu majetku města, dluhovou službu (kolik město zaplatilo za úroky a splátky dluhů) a další údaje. Za tuto veřejně dostupnou vizuální podobu rozpočtů města žádné peníze neplatí, občan se z ní však nedoví konkrétní adresáty peněz od města (firmy, spolky, oddíly atd.)

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. vizualizace (Bum bác, 19.8.2015 8:08:27) Odpovědět

  To jsem z toho jelen. Budu moct nějak ovlivnit rozpočet? Nebudu. Takže je to k h....

 2. Excel (Jirka, 19.8.2015 11:33:24) Odpovědět

  Nestačilo by, kdyby si nějakej ouřada přečetl brožurku "Pracujeme s Excelem"?

 3. k příspěvku č. 2 (Emerich Erdos, 20.8.2015 9:18:14) Odpovědět

  to by určitě nestačilo, protože by to bylo hotové za 10 min a nedalo by se na tom nic vytřískat ...

 4. To se zase radnice predvedla (Husak, 20.8.2015 21:21:04) Odpovědět

  To je zase vyhozených tisíce korun.

 5. vizualizace (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 21.8.2015 8:45:59) Odpovědět

  Dobrý den,
  nemusí to být vyhozené peníze, pokud se bude jednat o jednorázovou platbu a pokud se zastupitelé, úředníci (a lidé) naučí možnosti takové vizualizace využívat.
  Sám jsem zvědavý hlavně na to, zda bude možné konečně dohledat, kolik která organizace dostala od města v souhrnu.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz