Mělník chystá pro domácnosti aukci energií

K městům, která se rozhodla čelit růstu cen energií uspořádáním aukce, ve které se konkurenční firmy předhánějí v co nejnižší nabídce, se rozhodl přidat Mělník. A po vzoru Neratovic nabízí občanům města i občanům z okolí bezplatně se do aukce přidat a snížit tak výdaje domácnosti.

Aukce se bude týkat dodávek elektřiny a plynu. Podmínky pro účast budou obdobné, jako v Neratovicích, tedy odevzdat na kontaktním místě kopii smlouvy se stávajícím dodavatelem (včetně všech dodatků a obchodních podmínek) za každé odběrné místo a kopii dosavadního ročního vyúčtování spotřeby elektrické energie a zemního plynu, opět za každé odběrné místo, včetně detailního rozpisu vyúčtování (bývá na 2. listě vyúčtování) a aktuální rozpis záloh na rok 2013. Samotná aukce proběhne v červnu, bližší informace by měly být zveřejněny v Mělnické radnici a na webu města.

Přestože v Říčanech, kde proběhla první aukce, byl ze strany veřejnosti zaznamenán značný zájem (přihlásilo se cca 500 domácností, 300 z nich pak díky aukci ušetří v následujících letech až 30% nákladů), v Neratovicích je prozatím zájem výrazně nižší. I proto se město rozhodlo prodloužit termín pro přihlášky do aukce. I proto bude zajímavé sledovat, kolik domácností se nakonec v Neratovicích a na Mělníku přihlásí.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. propagace akcí (Anna Spěváčková, 22.4.2013 17:43:35) Odpovědět

    Nezájem v Neratovicích bych přičítala nedostatečné propagaci. Informace na webu a v Listech nestačí. Mám za to, že by pomohly i letáčky na informačních dekách, které ale v Neratovicích nejsou. Kdyby u každého setkávacího bodu (pozor, nemáme náměstí, tudíž chybí centrum, kde se lidé setkávají a předávají si zprávy, město je zančně roztříštěné a rozlehlé), na sídlišti u supermarketů byly tyto desky instalovány, byl využíván městský rozhlas, byla by informovanost obyvatel mnohem větší důležité zprávy by bylo možné úspěšně šířit.

  2. aukce cen energií (Radek Šesták, 27.8.2013 7:29:45) Odpovědět

    Dobrý den,

    obracím se na Vás se žádostí o poskytnutí více informací k případné další aukci cen energií pro domácnosti,

    Předem děkuji za rychlou odpověď


end is near

Kontakt

iSoutok.cz