Mělník hledá firmu na odtah vozidel

Město Mělník hledá firmu na zajištění odtahu vozidel. Určilo podmínky, které musí vybraná firma splňovat. Najde se více firem, které podmínkám vyhoví, nebo bude město rádo, když je splní i jedna jediná?

Podmínky město rozdělilo na povinné a nepovinné, ke kterým ovšem při výberu firmy přihlédne. Již mezi povinnými podmínkami jsou takové, které nebude jednoduché pro malé místní odtahové firmy splnit. Jak nám napsal jeden z provozovatelů odtahové služby z Mělnicka: ,,Požadavek na auto vybavené ramenem znamená vyřazení tří čtvrtin firem z regionu. Požadavek na jednotný ústroj, navíc označený názvem firmy mi přijde v podmínkách Mělníka úsměvný.”

Odlišný názor nám sdělil absolvent pardubické dopravní fakulty Adam V.: ,,V době zvyšujícího se podílu automatických převodovek je podmínka na ramenem vybavená odtahová vozidla správná. Při jiném způsobu manipulace s vozidlem vybaveným automatickou převodovkou a automatickým brzdným systémem hrozí vozidlům závažná poškození. Ani vozidla s hydraulickým ramenem nejsou bezchybná. Jsou limitována nosností, s velkými SUV jako Volvo XC90 si většinou neporadí.”

Mezi podmínkami na odtahovou službu město uvádí nepřetržitou dostupnost, zodpovědnost za veškeré vzniklé škody nebo automatickou přítomnost odtahové služby při blokovém čištění parkovišť a komunikací.

Mezi mimořádnými požadavky pak město uvádí bezplatný odtah vraků k ekologické likvidaci, pořizování dokumentace o odtahu s roční archivací, možnost zapojení více odtahových vozidel při akcích většího rozsahu.

Podmínky stanovují také maximální ceny a jejich strukturu - podle nařízení Rady města č. 1/2008 ze dne 17.3.2008. Bohužel se nám toto nařízení nepodařilo na stránkách města vyhledat (zápisy z Rady města jsou k dispozici až od roku 2013), v Mělnické radnici z roku 2008 jsme údaj nenašli.

zdroj podkladů: www.melnik.cz

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. pozornému neunikne (E.H., 12.8.2015 19:33:31) Odpovědět

    že radnice dokument po tomto článku upravila. Všimli jste si?


end is near

Kontakt

iSoutok.cz