Mělník je jako Paříž. Chodník samé hovn.

www.facebook.comMožná to znáte taky. Ráno vyběhnete z domu, dojedete do centra města, hledáte kde zaparkovat, když se vám to podaří, rychle jdete po městských chodnících, protože času do začátku pracovní schůzky moc nezbývá. Jdete, běžíte, boty klapou o chodník když… jeden krok náhle neklapne. Bota pozvolna projede něčím lepkavým na povrch chodníku. Dnes ráno jsem šlápnul do hov..

Ne, že by to bylo něco zas až tak strašnýho. Botu jsem otřel a na schůzce jsem nesmrděl o moc víc, než kdybych dva měsíce jedl fazole a zapíjel je kefírem. Jen je to prostě zbytečný. Proč se.. pes na chodník? Jenom proto, že ho páníček nebo panička neodvedou o kus dál na záhon? Nebo proto, že ho páníček nebo panička nechávají dlouho samotného doma a nevenčí ho? A proč, když už se pes na chodník vykadí, to neseberou? Lenost? Nebudou si špinit ruce? Je jim trapný sbírat enóna ze země? Sakra, proč pak teda ty psy máte?

Uklidnila mě vzpomínka na Paříž. Mělník se mi jako město líbí. Hezká zákoutí, restaurace, místa na procházky, parky. Jo, jasně, nemá Eifelovku, není tak velký. Paříž zas neleží na soutoku řek. A společného je toho víc. Docela blbě se parkuje. Dost lidí v Paříži i na Mělníku mluví jazykem, kterému nerozumím : - ). Volí zde levici – socany a komouše. A chodníky jsou plné psích, jak se elegantně říká hovn.. – exkrementy. Pařížské exkrementy si dokonce v encyklopediích zasloužily vlastní odstavce. Například ve wikipedii se píše: „Paříž je rovněž neslavně proslavená psími exkrementy na chodnících. Přibližně 150 000 psů produkuje asi šestnáct tun výkalů denně, často uprostřed chodníku kvůli neukázněnosti jejich majitelů. To má za následek velké náklady na úklid veřejných komunikací, které platí obec. Tyto výkaly jsou obyvateli považovány za hlavní problém znečištění ve městě.[6]Zanedbatelný není ani sociální dopad, protože každý rok dojde přibližně k 650 nehodám v důsledku uklouznutí a pádu, které si vyžádají akutní ošetření, zejména u starších pacientů. Po letech laxního přístupu se pařížská radnice rozhodla zpřísnit znečišťování a od roku 2007činí průměrná pokuta 183 . Přesto toto opatření nemá velký vliv na čistotu pařížských ulic.“

Takže lidi – voďte psi na trávník je moje prosba číslo jedna. Číslo dva, když váš pesánek udělá hovn. Nebo exkrement, seberte ho. Je to skvělé na muškáty. A za třetí – strážníci, když se někomu vyse.. pes na chodník a neuklidí to – kolik že je na koruny 183 Eur? ; - )

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. chodník (Bartoš, 24.2.2013 7:37:10) Odpovědět

    Co bych za to dal, uklouznout na exkrementu, byť jakémkoliv, ale v Paříži ! Města tu v regionu nedokáží (nechtějí) mít v ulicích strážníky v civilu. Neuklízející pejskař se napřed důkladně rozhlídne, neuvidí-li uniformu, pak se psem vyrazí..


end is near

Kontakt

iSoutok.cz