Mělník mění komunikaci s občany

První změny se odehrávají v oblasti komunikace města Mělník a s jeho občany. Rada města přijala záměry komise pro komunikaci a od začátku srpna dochází k jejich postupnému naplňování. Na jaké novinky se můžete těšit, pokud jednání rady města se členy komise dobře dopadne?

Změny jsou podmíněny výsledkem schůzky členů komise pro komunikaci s Radou města Mělníka. Pokud bude rada návrhy akceptovat, čekají občany následující novinky:

Do konce srpna by měl vzniknout oficiální Facebookový profil města. Ten na rozdíl od Kralup a Neratovic zatím Mělníku chyběl. Druhou novinkou je zřízení nového pracovního místa na radnici. Náplní pracovníka bude právě komunikace města s občany a s médii. Proto mezi požadavky patří předchozí praxe z oblasti mediální komunikace anebo vztahů s veřejností.

Návrh komise počítá se vznikem redakční rady měsíčníku Mělnická radnice. Tvořili by ji radní Ondřej Tichota, Lucie Zikmundová (zřejmě se jedná o bývalou novinářku Mělnického deníku) a Michal Půr (moderátor předvolebních debat, šéfredaktor časopisu EURO). Prvním úkolem redakční rady by bylo připravit pravidla pro tvorbu obsahu radničního zpravodaje. Tedy klíč, podle kterého se bude rohodovat, co ve zpravodaji radnice má být zveřejněno, případně které články svým obsahem nesplní podmínky pro publikaci. Během diskuzí na zastupitelstvu například padl návrh na zeštíhlení obsahu tištěného zpravodaje a zařazení pouze těch článků, které naplňují podstatu zpravodaje radnice. Ostatní články by byly uváděny pouze na internetu.

Novinkou by také měla být sekce webu města, kde by byly zveřejněny dokumenty týkající se jeho budoucnosti - tedy různých strategií, vizí a výhledů na nejbližší léta.

zdroj: Zápis z RM

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. J. Dohnal (Není tato zpráva předčasná?, 24.8.2015 13:32:44) Odpovědět

  Dle zápisu z RM bylo schváleno toto: RM bere na vědomí zápis z jednání komise pro komunikaci ze dne 1. 7. 2015 a ukládá svolat společné jednání RM a komise pro komunikaci.

  To co Komise pro komunikaci navrhovala RM neschválila - bude se o tom teprve jednat. Návrhy Komise osobně podporuji, protože jdou správným směrem, ale upozorňuji také na to, že dle sdělení členů Komise je třeba proti zřízení redakční rady měsíčníku Radnice odpor na "nejvyšších" místech.

  Takže je otázka, co vůbec projde a bude schváleno.

 2. ano (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 24.8.2015 14:26:46) Odpovědět

  Máte pravdu, článek jsme opravili tak, aby byl opatrnější...

 3. Schůzka RM a komise (Matěj Paděla, 24.8.2015 16:47:00) Odpovědět

  Souhlasím s panem Dohnalem. Právě dnes se bude konat zmiňovaná schůzka RM a komise, takže uvidíme, co jednání přinese...

 4. :-) (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 24.8.2015 19:46:28) Odpovědět

  Však také nikdo netvrdí, že článek vyšel dnes náhodou...

 5. CV (Lucie Zikmundová, 24.8.2015 19:57:48) Odpovědět

  Zdravím,

  a děkuji za krátký text.

  Jen mne prosím neuvádějte jako bývalou novinářku Mělnického deníku. Je to nějakých 17 let, kdy jsem tam začínala ;-) a fajn, že si mne tak ještě někdo pamatuje. Těší mne to.

  Nicméně moje CV je veskrze bohaté (MF DNES, Mladá fronta, ČTK, 5+2) a prošla jsem více posty a na mediálním poli jsem byla naposledy aktivní jako tisková mluvčí Nemocnice Mělník. Takže pokud nějaký titul, pak tenhle ten.

  Děkuji za opravení.
  Lucie

 6. KONEČNĚ (Zámečník Tovara, 26.8.2015 13:39:46) Odpovědět

  Trvá to dlouho,zbytečně a co takhle zákon o obcích


end is near

Kontakt

iSoutok.cz