Mělník propustil úřednici po mateřské, ta napsala zastupitelům

Bývalá vedoucí majetko-právního oddělení Městského úřadu Mělník byla po návratu z mateřské dovolená propuštěna. Nebyla ji nabídnuta ani žádná náhradní práce, přestože město podle jejího vyjádření nové zaměstnance inzeráty poptává. Obrátila se proto dopisem na zastupitele. Jak dopadla?

Ing. Erika Mullerová byla na Městském úřadě Mělník zaměstnána 12 let, zažila tedy již i povodně v roce 2002. Po začátku v pozici ekonoma místního hospodářství se postupně vypracovala do pozice vedoucí majetkoprávního oddělení. Po návratu z mateřské dovolené dostala matka čtyř dětí k 1.3.2014 výpověď. Svůj dopis zastupitelům pojala poměrně emotivně. Píše v něm mimo jiné: ,,Takhle se dělá personální politika města a hospodaří se s financemi - vyhodí se dlouholetý zaměstnanec se vzděláním a odbornou způsobilostí a lidé bez potřebného vzdělání a s úvazkem na dobu určitou se ponechají v klidu v zaměstnaneckém poměru a nabírají se noví lidé. Nepřijde mi to ani trochu EKONOMICKÉ, ale možná se mýím a ráda se dozvím výhody tohoto postupu. Zaškolení nového člověka vyjde úřad asi méně peněz, než návrat bývalého zaměstnance…”

Zastupitelstvo po projednání přijalo usnesení, ve kterém bere dopis paní Mullerové k personální politice města na vědomí a uložilo na příští jednání předložit stanovisko právníka města. Nové informace tak budou k dispozici po příštím zasedání zastupitelů.

Velmi emotivní způsob dopisu bývalé zaměstnankyně je nešťastný, emoce do pracovně - právních vztahů nepatří. Pokud však nevidí na své straně pochybení a město opravdu po jejím propuštění nabírá nové zaměstnance, dají se projevené emoce pochopit. Případ budeme nadále sledovat.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. V Neratovicích nic nového pod sluncem (Anna Spěváčková, 26.6.2014 14:31:04) Odpovědět

    Z neratovické radnice byla v roce 2012 na hodinu propuštěna pracovnice odboru ŽP Zdenka Šafránková z důvodu vzdálení se z radnice (zapomněla se odhlásit. PIkantní je, že její zaměstnavatel tajemník Konečný tráví desítky minut před radnicí s cigaretou v ruce, aniž by se odhlašoval)). Podala žalobu na soud a ...cituj:" Zdenka Šafránková žalovala kvůli výpovědi z práce Město Neratovice a proběhl soud. Během líčení vyšlo najevo, že Z. Šafránková opustila budovu radnice v 12.52 a na pracoviště se vrátila podle záznamu kamery v 13.09. Jak řekla soudkyně JUDr. Jana Kajzrová:" S ohledem na tuto okolnost její nepřítomnost trvala 17 minut (!). Myslím, že toto skutkové zjištění NELZE považovat za hrubé porušení pracovní kázně. Tato nepřítomnost nemůže být kvalifikována jako důvod k okamžitému zrušení pracovního poměru. Porušení povinnosti nebylo tak závažné....Tato věc se jeví jako jednoznačná." Soud: rozhodl o zrušení výpovědi, tedy o její neplatnosti. Z. Šafránková soud vyhrála, musí ale zaplatit soudní poplatek, ostatní poplatky platí město."
    Paní Š. nastoupila zpátky do práce a následně byla propuštěna v důsledku tzv. reorganizace na Městském úřadě. Za ni nastoupily dve mladé absolventky, jejichž zaučení a následné výdaje na složení odb. způsobilosti jistě převýšily jjí plat, navíc ale nikdy nedosáhly jejích rosáhlých zkušenosti v oboru ochrany krajiny a znalostí v oboru arboristiky a péče o zeleň. Vííce než padesátiletá Z.Š už nesehnala práci a je stále nezaměstnaná. Tak se zachází s odborníky u nás v Neratovicích. Takže pobuřující praktiky u vás na Mělníku jsou u nás zcela normální.

  2. všude stejné (chlumska, 26.6.2014 17:30:04) Odpovědět

    Když si náš šéf potřeboval dosadit do firmy pár kamarádíčků a patolízálků,informátorů udělal to samé s letitou ekonomkou.Když si půjdete stěžovat,je Vám to k ničemu.Důvod se vždy najde anebo má už lidi z pracáku v malíku.V této prohnilé zemi čím dál častější jev.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz