Mělník získal povolení na první etapu obchvatu

Stavební povolení, které dosud blokoval jeden z vlastníků pozemků (podle našich informací majitel supermarketu) získala první etapa mělnického obchvatu. Prozatím to tedy nemá s obchvatem nic společného, jedná se o propojení dvou rušných ulic na pozemku bývalého “cukrovarského placu”, stavba ale výrazně uleví dopravní zátěži v ulicích Italská a Cukrovarská.

Stavba propojky by měla započít ještě v letošním roce, v příštím roce by již měla sloužit dopravě. Na stavební povolení čekalo město asi deset let. Investorem stavby by se mělo stát Ředitelství silnic a dálnic, investice dosahuje výše téměř 200 milionů korun.

Přibližně kilometrová nová obousměrná silnice spojí ulice Pražská a Mladoboleslavská. V tuto chvíli je celý zamýšlený projekt obchvatu rozdělen na čtyři samostatné stavby, propojka ulic na bývalých pozemcích Cukrovaru je nejkratším plánovaným úsekem.

Zdroj: ŘSD

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. milionáři (Milo, 8.1.2014 11:00:46) Odpovědět

  Fajn. Takže milionáři v rodiných domech budou mít klid, zatímco kolem sídlišť to bude svištět dál. A kilometr silnice za 200 mega? To tam bude dálnice?

 2. Milionáři ???? (Monika, 9.1.2014 8:44:57) Odpovědět

  No to bych chtěla vidět ty milionáře v Italské a Cukrovarské tam nás je každej barák.Jinak,vám nebudou ty stovky aut jezdit přímo kolem oken ale po staré vlečce a navíc tam bude protihluková stěna.Stavba bude stát CELKEM 200 mega nauč se číst.

 3. protihluková stěna (Anna Spěváčková, 9.1.2014 14:53:57) Odpovědět

  Omlouvám se, že jsem se neseznámila s plánem obchvatu, ale mám zhruba představu, kudy by měl procházet. Pozastavila jsem se nad plánovanou "protihlukovou stěnou", která by měla uchránit obyvatele přilehlých paneláků před hlukem. Pokud se pamatuji, učili jsme se, že takové opatření neuchrání před hlukem ve vyšších patrech. Čím dál máte hlukovou bariéru od zdroje, tím více klesá účinnost. On je zvuk vlnění a na překážce či hraně se láme a šíří se opět všemi směry ovšem s nižší intenzitou.

 4. cena? (Mirek S., 10.1.2014 9:00:36) Odpovědět

  Ono to opravdu vypadá, že 200 000 000,- je to jen za průtah kolem Penny. Celý obchvat by měl být snad za miliardu, co si pamatuju.

 5. obchvat? (honza, 10.1.2014 10:19:56) Odpovědět

  co je to za obchvat když celá jeho trasa vede skrz město a okolo sídliště? nerozumím tomu a už vůbec ceně za kterou si pan Mikeš nakapsuje procenta pro sebe. Korubci zdar pane strosto jste schnilej až po uši a pan Koněvalík s váma. Zdar obchvatu skrz město....

 6. pro honzu (Tomáš Malina - iSoutok, 10.1.2014 11:48:51) Odpovědět

  Honzo, omlouvám se, ale váš komentář mi nepřijde korektní. 1) investorem je ŘSD, to vybírá dodavatele, tzn. s tím nemá pan starosta Mikeš nic společného. 2) pokud máte jakékoliv důkazi nebo poznatky o korupci, lepší než je psát na internet je využít například protikorupční linky.
  S druhou částí vašeho příspěvku souhlasím. Tato část stavby nemá nic společného s názvem obchvat a cena se zdá opravdu velmi, velmi vysoká. Je to přemístění problému o pár desítek metrů dál. nejvýhodnější je to pro majitele bývalých cukrovarských pozemků.... A to je téma, ke kterému se snažíme nějaké historické údaje posbírat.

 7. Reakce - milionáři (Syrový Jiří, 27.2.2014 10:01:38) Odpovědět

  Milionáři v Cukrovarské ulici. To může vyslovit jen analfabet.
  Přál bych mu tam ve všední den bydlet. Potom by se mu možná v hlavě rozsvítilo.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz