Město navrhne Lidlu pozemek v Lobkovicích

Neratovice uspěly v hlasování obchodního řetězce a Rákosníčkovo hřiště tak bude postaveno na náklady společnosti v Neratovicích. Jak nám sdělil místostarosta Tomáš Hrodek /ODS/, město bylo na případný úspěch předem připraveno a má vytipovaný pozemek v Lobkovicích, tedy přímo ve čtvrti, kde prodejna Lidl stojí.

Konkrétně město navrhne pro výstavbu hřiště stávající oplocený areál u fotbalového hřiště v Lobkovicích. Jedná se o dobrou a rozumnou volbu. Zaprvé v Lobkovicích moderní dětské hřiště chybí, zadruhé pokud by Lidl souhlasil s tímto umístěním, vzniklo by v lokalitě, kde je určitá míra hluku přirozená a nebyla by tedy novou zátěží pro okolní obyvatele. Zatřetí – umístění Lidlu do Lobkovic přináší pro tuto čtvrť zátěž, je tedy správné, že se výstavba hřiště uskuteční právě zde.

K úspěchu v soutěži přispělo 4.235 hlasů, což stačilo na 4. místo. K hlasování v soutěži nabádaly stránky města, mnozí občané posílali prosbu o hlas mailem, na Facebooku vznikla skupina, která výstavbu hřiště v Neratovicích podporovala a na poslední chvíli se k podpoře přidal i server www.neratoviny.cz . Všem, kteří svým hlasem pomohli patří dík.

Neuspěl Mělník, který nedostal dostatečný počet hlasů. Hřiště od Lidlu v Neratovicích bude první v okrese Mělník, ze středočeských měst uspěl v minulých letech pouze Beroun (2011).

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz