Městská policie v Neratovicích zveřejňuje fotografie řidičů

K zajímavému kroku se odhodlala Městská policie v Neratovicích. Na svých webových stránkách zveřejňuje fotografie z měření rychlosti vozidel. V galerii tak najdete snímky, jak se například řidič černého BMW prohání městem rychlostí 82km/h, nebo řidiče červené Fabie, který se městem řítil téměř stovkou.

Snímky mají rozostřenou poznávací značku vozidla a obličej řidiče. Pokud jsou na vozidle další identifikující prvky (například názvy firem), tak jsou rozostřeny také. Ze snímků tak vidíte jaká rychlost je na místě povolena, jakou rychlostí vozidlo jede, kde probíhá měření a na jakou vzdálenost bylo měření provedeno. Nechybí ani datum a čas. Svého souseda nebo dodávku svého pekaře tak na snímku rozeznáte těžko, sami sebe však poznat určitě můžete.

Řidiči na zveřejněných snímcích nepřekračují rychlost zrovna málo. Nejvíce zveřejněných jede rychlostí v rozmezí 75-90 kilometrů za hodinu. Měření podle popisků snímků provádí policisté nejčastěji v ulicích Kostelecká, Byškovická a U Závor. “Rekordmanem” na zveřejněných záběrech je pak řidič stříbrného Peugeotu 407 s rychlostí 102km/h v ulici Kostelecká. Brzdná dráha z této rychlosti se pohybuje kolem 40 metrů...

Galerii najdete ZDE.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. K čemu to je? (Anonym, 1.3.2014 13:31:18) Odpovědět

  Titulek je zavádějící. MěPo nezveřejňuje fotografie řidičů, ale aut a to bez identifikačních znaků. Což je k ničemu. Kdybyste raději analyzovali, proč se mohou po Neratovicích prohánět auta vysokou rychlostí, to by bylo užitečnější.

 2. Pro Anonyma (Tomáš Malina - iSoutok, 2.3.2014 11:15:12) Odpovědět

  Dobrý den,
  fotografie zveřejňuje MěP Neratovice pod popiskem "vzorný řidič". Tzn. jedná se o přejatý popisek.
  Dopravní situace ve městech bude jistě v budoucnu tématem blogu. Budeme rádi, když přispějete vlastním názorem, proč např. dochází k výraznému překračování rychlosti v Neratovicích.

 3. vysoká rychlost (Anonym, 2.3.2014 15:27:45) Odpovědět

  Ne názor, ale fakta. To je rozdíl. Názor může mít každý trouba, fakta jsou nezpochybnitelná.

 4. Pro Anonyma (Tomáš Malina - iSoutok, 2.3.2014 17:56:35) Odpovědět

  Dobrý den, a jaká jsou tedy fakta?

 5. doprava (Anonym, 2.3.2014 21:19:55) Odpovědět

  Dočkej času jako husa klasu neboli až bude tématem blogu dopravní situace ve městech, pak přispěji svým dílem.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz