Městské nájemní byty v Kralupech projdou rekonstrukcí

Získat městský byt bylo v minulosti terno. Nízký nájem, v době privatizace za hubičku koupený byt do vlastnictví nebo získání družstevního podílu (nebylo výjimkou koupit byt, který má dnes hodnotu milionu za sto tisíc). Postupem času se stalo bydlení v městských bytech spíše sociální záležitostí – města totiž do bytů mimo vyloženě nutných oprav neinvestovala. V Kralupech se to nyní mění.

V Kralupech stejně jako na Mělníku město drtivou většinu svých bytů prodalo a nechává si pouze počet potřebný pro sociální bydlení a profesní skupiny jako učitelé, lékaři, hasiči. V letošním roce tyto byty projdou rekonstrukcí a z bytů s umakartovým jádrem a starým vybavením se opět stane moderní bydlení. Celkem město do rekonstrukcí bytů investuje 26 milionů korun.

Jak pro Mělnický deník uvedl místostarosta Libor Lesák: „V plánu jsou celkové vnitřní rekonstrukce, půjde například o nové rozvody vody, plynu a elektřiny. S kompletními opravami počítáme i u podlah, koupelen a kuchyní.“

Zatímco Kralupy v pěti vlnách privatizace bytového fondu prodaly všechny nepotřebné byty a ponechaly si v majetku přibližně stovku bytů a k podobnému stavu se blíží Mělník, který doprodává poslední jednotlivé byty (a již rozhodně ne za hubičku, ale za ceny blízké tržním), Neratovice si drží v majetku několik set městských bytů s nájemníky. Prodejem například pětiset bytů by přitom Neratovice mohly získat částku kolem 275.000.000,- korun do svého rozpočtu.

Celý článek naleznete v Mělnickém Deníku ZDE.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


balisety stop

Výkop

Kolo první - zastupitelstvo

Kolo druhé - mediální (Mělnický deník) (iDnes.cz)

Kolo třetí - kolik stálo dopravní značení na Pražské

Kolo čtvrté - Za co může policie a za co město?

Kolo páté - konec balisetů?

Kontakt

iSoutok.cz