Mezi stovku nejlepších restaurací se nedostala žádná z Mělnicka

Mauerův výběr Grand restaurant je nejvýznamnější český průvodce po restauracích. Takový malý český “Michelin”. V minulém týdnu vydal pořadí sta nejlepších restaurací v Čr. Mezi stovku nejlepších se nedostala žádná z Mělnicka, v polovině žebříčku je však restaurace “Na Pekárně” z blízkých Čakoviček.

První místo v průvodci patří restauraci Piano Nobile ze zámku Chateau Mcely, kde vás průměrná večeře přijde na 1.270,- korun. Druhé a třetí místo patří pražským restauracím - La Degustation Boheme Bourgeoise (2.890,- Kč) a Radisson Blue hotel, Alcron (1.410,- Kč). Hodnotitelé bodují tři kategorie - jídlo, obsluhu a interiér.

Mělnické gurmány může potěšit, že z našeho okresu je to do nejbližší umístěné restaurace pár minut cesty. A že cenově patří tato restaurace k těm nejpříznivějším v žebříčku. Restaurace Na Pekárně, kterou najdete v Kojetické ulici v Čakovičkách, získává body svíčkovou s karlovarským knedlíkem, pečenou kachnou a kancem se šípkovou omáčkou a bramborovými plackami. Najíte se v průměru za 380,- korun. Restauraci vede pan Frič, který působil v Pražském kulinářském institutu. Některým jeho hostům nevyhovuje jeho až příliš žoviální chování. Jídlem si však restaurace vysloužila 50. pořadí mezi stovkou nejlepších, podle ceny je dokonce 10. nejlepší v zemi.

Web restaurace najdete na www.napekarne.com . V exponovaných hodinách je lepší si místa rezervovat, zimní kapacita restaurace není tak velká jako zájem strávníků… Restaurace je nekuřácká.

Zdroj: Grand restaurant 2014

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz