Mikeš hrdina. Vítězové a poražení letošních povodní.

Letošní povodeň byla předurčena ke zrození hrdinů. Přišla pozvolněji a do připravenějších míst, než ty v letech 2002 a 2006. Zároveň už měli hasiči a další záchranné složky dostatek zkušeností a tak to bylo hlavně o tom neudělat chybné rozhodnutí. A protože takové mělnický starosta Mikeš neudělal a stál v objektivech kamer, stal se hlavním hrdinou. Jak si ve skutečnosti vedl a jak si vedli lidé v Kralupech a Neratovicích?

Hrdinové

Mikeš. Mělnický starosta povodně bez zaváhání zvládl. Nejkritičtějšímu rozhodnutí byl vystaven při průsaku hráze, kdy se nabízela dvě řešení. Cíleně částečně zaplavit Mlazice a snížit tak tlak na hráz, nebo vsadit na to, že vodu hráz udrží. Rozhodování zajisté pomohlo, že nebylo možné garantovat stoprocentní funkčnost protipovodňových vrat. Konkrétně, že po částečném zaplavení Mlazic bude možné propusti zase zavřít. Jeden zdroj od hasičů tvrdí, že nefunkčnost zavírání byla ohrožena z důvodu, že u ovládání vrat již někdo stačil ukrást kabeláž. Zda to tak opravdu je, není možné v tuto chvíli potvrdit. Mělnický starosta se rozhodl udržet vodu na říční straně hráze, a jak to vypadá, rozhodnutí se mu vyplatilo. O vítězi příštích komunálních voleb je tak nejspíše rozhodnuto. Politik, který byl dosud u sociálních demokratů na Mělnicku na druhé koleji (např. do senátních voleb byl nasazen ve chvíli, kdy neměl šanci na úspěch, jakmile se preference ČSSD zvedly, byl nasazen Milan Němec) překročil svůj stín a sociální demokracii na Mělnicku možná čeká mocenský otřes. Pragmatický Mikeš by mohl zvednout voličský elektorát ČSSD v celém okrese, nepouští se totiž do hloupých slibů typu výstavby nových mateřských škol (populační křivka si to opravdu nežádá) nebo nemele dokola levicovou mantru o vlastnictví nemocnice krajem nebo městem. Dělá pragmatickou politiku. Dosud ne zcela výrazně, ne zcela rozhodně, ale povodně ho prostě katapultovaly do jiné ligy ve vnímání voličů, a to v politice rozhoduje. Pomohla mu k tomu média, která si Mělník o těchto povodních zamilovala (údajně tomu napomohlo zázemí s občerstvením, které město prý poskytlo) i rozumnost Mikeše, který se možná teatrálně procházel po podmáčené hrázi (čímž o jejím osudu nijak nerozhodoval), možná neúměrně času trávil při televizních vystoupeních a provázení delegací různých ministrů a politiků, ale nedopustil se při tom megatrapností, jako někteří pražští potentáti, kteří nesundali křiklavě žlutou bundu „městská policie“ ani v televizním studiu : - ). Mikeš prostě uspěl a pro mělnické je symbolem povodní a hrdina.

Fuksa. Jméno bývalého ministra zemědělství a poslance za Středočeský kraj z ODS nikdo nezmínil. Přitom to byl on, kdo nalezl peníze na realizaci příšerně drahého projektu, který by Mělník nikdy ze svého rozpočtu nebyl schopný realizovat. Hráz a zábrany jsou dosud v majetku povodí, které celou investici za podpory Fuksou řízeného ministerstva realizovalo. Nebýt Ivana Fuksy, mohl se mělnický starosta tak akorát plavit pramicí po zatopených městských částech. A Hořín mohl být na suchu… Každopádně by bylo záhodno navrhnout Ivana Fuksu při příštím udělování řádů města Mělníka a také ho ocenit. Pro město udělal moc.

Hrodek. Neratovický místostarosta zůstal na rozhodování v době povodní sám. Starostka byla údajně na zahraniční dovolené. Tomáš Hrodek si počínal v rozhodování tak, že vsadil na preventivní opatrnost. Rozhodnutí o evakuaci celých Mlékojed a starých Neratovic budiž toho dobrým příkladem. Ve funkci prožil první krizovou situaci a zvládl ji dobře. Umožněno mu to bylo právě nepřítomností starostky. Pozice Tomáše Hrodka, který do současného zastupitelstva pronikl rozdílem šesti hlasů, tak u voličů posílila. Krizovou situaci zvládl. I proto, že povodně byly nesrovnatelně menší než před 11 lety, Spolana situaci zvládla a neohrožovala město „po svém“, okolní obce nezahrnuly město přílivem evakuovaných jako v roce 2002.

Záchranné sbory. Zkušenost do jejich řad přinesla klid a rozvahu. Zmatky známé z první velké povodně se neopakovaly. Díky nižší hladině řek a lepší připravenosti všech obcí nedocházelo ani k přetížení evakuačních center ve městech, jako tomu bylo v roce 2002.

Šanda. Sociální demokrat a provozovatel webu Neratoviny Pavel Šanda podal zpravodajsky heroický výkon. Pokud jsme u mělnického starosty dospěli k názoru, že vítěz voleb na Mělníku je jasný, pak v Neratovicích je rozhodnuto o novém zastupiteli. Navzdory uštěpačným poznámkám jeho kritiků, že vstupem do některých míst porušoval nařízení města. Lepší jeden Šanda s foťákem, než stovky povodňových voyerů, které se toulaly každým ze zatopených měst.

Dobrovolníci. Nebudeme jmenovat. Ale solidarita se opět ukázala jako překvapivě silná stránka věčně brblajícího národa.

Kralupské vedení a úřad. Nejtěžší zkouškou během povodní neprocházel Mělník, jak by se mohlo z televizního zájmu zdát, ale právě Kralupy. Nemají jednu tvář, kterou by šlo jmenovat. V Kralupech to byla týmová práce vedení města i takřka celého úřadu, mírně vyčníval starosta Holeček a místostarosta Lesák.

Poražení

Mrzílková. Její nepřítomnost v době nejhorší fáze povodně je prostě politický kiks. Přesto jí budeme hájit. Pokud byla opravdu kdesi v zahraničí, mohlo k podcenění situace z její strany vést uchlácholování ze strany vodohospodářů i jejích blízkých na radnici. Zprávy z počátku opravdu neukazovaly, že by k jakémukoliv dramatu ve městě mělo dojít. Proto mohl popis situace, který po telefonu dostávala znít: „Klid, to zvládnem, nic se neděje, nejezdi.“ A pak už bylo na návrat pozdě… Každopádně dala svým kritikům šanci pálit ostrými. A to v Neratovicích vždy znamenalo pro opozici pokyn k útokům. A nyní zřejmě nejen ze strany Nerátek, ale i nově formovaným sociálním demokratům.

Vodohospodáři. Jejich předpovědi o kulminaci, stavu vody byly opět dost mimo. Sice se neopakovaly situace, kdy v roce 2002 chodily z jejich stanic zprávy typu: „už to nejde ani měřit“, což je pro starosty opravdu fajn : - /, ale jejich předpovědi rozhodování nejen politiků, ale i lidí neulehčovaly.

Rabující. Týkalo se to Kralup i Mělníka. Dotyční jsou opravdu tou největší spodinou společnosti, kterou si dovedeme představit. Pokud se prokáže, že elektrická kabeláž u protipovodňových vrat na Mělníku byla ukradena a prodána do sběrny vzácných kovů, je to opravdu na obnovení trestu smrti. Kvůli pár stům korun by někdo ohrozil téměř dvě stovky domácností na majetku i zdraví…

Ti, co neuposlechli výzvy radnic. Neposlouchat výzvy k evakuaci, k nevstupování do zakázaných zón, ti, kteří v Neratovicích na mostě svým čumilstvím blokovali auta záchranných složek. Ti všichni by zasloužili bez ohledu na své stáří na zadek.

Ti, kteří nemístně kritizovali a chtějí povodně použít k politickému boji. V každém z měst lze zaznamenat výtky ke komunikaci. Děje se to při každé krizi. Málokdo si uvědomuje, že úkolem měst je informovat a hlavně postarat se o ty, kteří jsou nějak ohroženi. Ne poskytovat povodňovým voyerům fotky a dramatické příběhy. Od suplování Blesku tu města opravdu nemáme. Netvrdíme, že informační služba občanům byla dokonalá, chystáme k tomu vlastní analýzu rizik, která města podcenila. Netvrdíme, že je příjemné dovědět se s pouhým půlhodinovým předstihem o evakuaci (ale co by za to v takové Hirošimě dali…). Zaznamenané snahy o politické útoky jsou však vzhledem k reálnému zhodnocení průběhu povodní hloupé. Například pro občany Neratovic nebylo rozhodující, zda ve městě starostka je či není, ale zda krizové řízení funguje či ne. Autoři na svoji kritiku dojedou sami. Uvidíte.

České dráhy. Podnik štědře dotovaný státem zakázal Neratovicím ucpat propust pod tratí a díky tomu bylo vyplaveno přes 15 domů. Prý by mohlo dojít k poškození trati. Kdo tohle nařízení Českých drah vydal, měl by přebytečnou vodu z Mlékojedské pískovny vynosit sám a v kýblech…

Média. „Akční“ reportáže v holinkách po kotníky ve vodě, dramatizování situace na Mělníku v době, kdy v Kralupech plavalo sídliště. Neinformování o Neratovicích a omezené informování o Kralupech si opravdu nezaslouží pochvalu. Že by na té informaci o „chlebíčkách“ pro novináře něco bylo?

Závěr

Zaplať bůh, že to nedopadlo hůř. To dobré si pamatujme, z ostatního se poučme pro příště. Zažili jsme třetí stoletou vodu za 11 let (2002, 2006, 2013). Tímto tempem nás jich ještě hodně čeká. Pokud se nás povodeň osobně nedotkla a přesto jsme ji prožívali, zaplaťme na sbírková konta alespoň tolik, kolik bychom dali za vstupenku do kina. Pro ty, kteří to potřebují, je to od nás jedině správné.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Poražení lidé v mělnických Rybářích (Laštovička Pavel, 7.6.2013 13:38:34) Odpovědět

  Nemám moc času neb začínám uklízet vytopený barák, ale město "zvládlo povodně" až na malou malebnou část, která i na pohlednicích dotváří celkový, krásný, pohled na Mělník.Doufám, že na nás pan starosta a vedení města, při další povodni lépe ochrání!!!!!!!!!

  Nasr..... obyvatel Rybář

 2. omyl, pánové (Anna Spěváčková, 7.6.2013 14:02:06) Odpovědět

  Dobrý den, dovolte, abych uvedla na pravou míru to, co píšete. Na nerátkách jsem kritizovala NE to, že zde starostka není, NE to, že si vzala dovolenou (pro mě za mě může být třeba na Měsíci), ale kvůli tomu, že se to radnice snažila z neznámých důvodů utajit. NIKDE nebyla jediná zmínka o tom, že starostka není přítomná, že ji zastupuje místostarosta Hrodek. Když se na ni někdo zeptal, odpovídali, není tady.

  Když jsem se zabývala na nerátkách její nepřítomností, obdržela jsem z kanceláře tajemníka úřadu SMS:

  "Vážená paní magistro, o paní starostku nemějte obavy, je v pořádku a v bezpečí. Zdraví Černý."

  Nenapsal: Paní starostka je na dovolené od do, jak by se slušelo a patřilo. Je snad tajemství, že má starostka dovolenou? Je tajemství, že není na radnici? Domnívám se, že starostka zastupuje město a občany a ti mají právo vědět, čím se zabývá, co dělá a jaká je její momentální náplň práce.

  Snad radnici stojí občané, kteří jsou jí dobří o volbách, za zprávičku na webu města: Milí občané, na vědomost vám dáváme, že paní starostka, kdybyste ji náhodou postrádali, má dovolenou a zastupuje ji místostarosta Hrodek. Zdar.

  Ono to totiž není poprvé, kdy se nám paní starostka vytratila jaksi zadem, někdy i na několik týdnů, a její podřízení se mohli přetrhnout, aby to zatajili.

  To, že jsem se tím zabývala, nebyl žádný politický boj, byl to boj o transparentnost radnice, o občanská práva, o demokracii. Tak to prosím bylo. Mimochodem, slovo starosta je od slovesa starati se. Myslím, že i Mělničtí byli klidnější, když se jim jevil starosta v televizi jak poskakoval po hrázi s mobilem u ucha. Alespoň u mě zabodoval, i když nejsem z Mělníka.

 3. Pěkně napsané, (Anežka, 7.6.2013 14:49:06) Odpovědět

  Souhlas že rabující jsou paraziti, coby měli být bez milosti zastřelení, na místě!

 4. dobré shrnutí (Regina, 7.6.2013 14:49:50) Odpovědět

  Těch jmen by se našlo více.
  Ráda bych ale, aby se konečně řešila Vltavská kaskáda, bo o ničem jiném než energetické lobby to není, a to je základní průser. Zas tak velká země nejsme, abychom si mohli "dovolit" platit následky opakovaných povodní jen proto, že nějaký koncern potřebuje prodávat elektriku v době, kdy má být včas vypuštěná přehrada prioritou No.1.
  Notabene, že to pořád platíme my všichni.

 5. Pan starosta (Josef, 7.6.2013 14:53:30) Odpovědět

  I u mě zabodoval pan starosta,to co se stalo v Nerátkach letos bylo zde v roce 2002 kdy starostka byla též na dovolené a v mediich Mělník nebyl.
  Co se týče Rybář budu ted jen konstatovat co jsem slyšel i když kachen už bylo celkem dost...udájně prý někteří obyvatele Rybář nechtěli hráz větší aby viděli na řeku,nevím co je na tom pravdy ale pokud to tak je tak at jsi ted nestěžujou.A jestli je i pravda to že chtěly napadnout nebo dokonce napadly starostu tak jsou to u mě ubožáci.To co tu starosta prováděl na hrází i s hrází tak jsi zaslouží medaily taktéž ty lidi co ji udržovaly aby někde nepovolila.

 6. v roce 2002 (Anna Spěváčková, 7.6.2013 17:33:45) Odpovědět

  Pokud se pamatuji, tak tehdejší starosta Neratovic František Morava (později místostarosta a nyní radní) nebyl na dovolené, ale nervově se zhroutil a do čela krizového štábu města byl jmenován vedoucí pracovník HZS Mladá Boleslav. Dnes to samozřejmě líčí tehdejší funkcionáři jinak.

 7. Zdroj? (Tomáš Malina - iSoutok, 7.6.2013 17:52:06) Odpovědět

  Dobrý den paní magistro, můžete uvést zdroj Vaší informace? Mám totiž informaci naprosto odlišnou od Vašeho tvrzení. Totiž takovou, že ani jedno co zde uvádíte není pravda. Tehdejší starosta vedl celou dobu krizový štáb města, krizové řízení záchranných složek pak velel pan Žižka z Kladna. Vše je dohledatelné v dokumentech města (každé přijaté hlášení, každý vydaný pokyn se v podobných situacích zapisuje - kdo sdělení přijal, jaký pokyn vydal. Alespoň u hasičů.)

 8. jistě (Anna Spěváčková, 7.6.2013 20:40:18) Odpovědět

  Jistě, zdroj jsou tehdejší zastupitelé, Byla jsem členka zastupitelstva a dostávali jsme informace, samozřejmě že ústně o tom, co se děje, jak pan Morava nezvládl řízení krizového štábu a nakonec ho cele převzal pan Žižka, tj. i město. Byl z Kladna? To je možné, je to už 11 let a leccos se z paměti vytratí. Ano, jistě, byl ředitel HZS. Vše je v dokumentech města? Věřím. Proč ne. Jistě tam nepsali, že se starosta zhroutil. Znám mnoho městských dokumentů, ze kterých nevyčtete vůbec nic. Třeba zápisy z mnoha jednání rad města.

 9. Opravdu máte špatné informace (Tomáš Malina - iSoutok, 7.6.2013 21:03:16) Odpovědět

  Dobrý večer paní magistro, nezlobte se, ještě jednou jsem to ověřoval a máte opravdu mylné informace. Zhroucený člověk by jistě nemohl každých cca 20 minut přijímat volání na krizový telefon. Je to v dokumentech hasičů, nikoliv města.

 10. Co je možné v Neratovicích (Anna Spěváčková, 7.6.2013 21:26:03) Odpovědět

  Tak pak nás, zastupitele, schválně z radnice informovali špatně? No vidíte, co je možné. Letos to bylo ještě lepší, Někteří zastupitelé ani nevěděli, že je starostka mimo město. Tomu se říká transparentnost radnice.

 11. Dotaz (Tomáš Malina - iSoutok, 7.6.2013 21:42:53) Odpovědět

  Dobrý večer paní magistro, pokud vás opravdu takto někdo v roce 2002 úmyslně mylně z radnice informoval, bylo by dobré i po letech uvést konkrétně zdroj. Možná se mělo jedna o účelovou informaci, která Vás měla zdiskreditovat. Podle všeho je to totiž opravdu kolosální blbost.

 12. štěstí (Person1, 7.6.2013 22:12:41) Odpovědět

  Pan Mikeš měl prostě jen veliké štěstí. Rozhodoval tak , aby mu to vyneslo plusové politické body..........V případě protržení hráze a následného splachnutí Mlazic a Pšovky, včetně obětech na životech, s kterými počítal ( to jsou jeho slova), ke kterému neštěstí nedošlo a že bylo od toho jen málo, by bylo vše jinak. Prostě nezodpovědně riskoval..........a mohl si to dovolit, má jen a jen politickou odpovědnost, tedy žádnou odpovědnost. A mimo jiné, tím, že nenechal řízeným procesem zplavit Mlazice a Pšovku, podílel se plnou měrou na neřízeném zaplavení Hořína........, ale to už ho nezajímá.......to už přece není jeho rajon....

 13. nechápu (Anna Spěváčková, 8.6.2013 7:33:49) Odpovědět

  Pane Malino, nechápu, proč se vracíte k těm neblahým událostem roku 2012. Pan Morava v době povodní na veřejnosti nebo v médiích vůbec nevystupoval, nahrazovala ho místostarostka Vítková, na radnici byl aktivní radní Juda. O panu Moravovi bylo známo, že je značně nerozhodný a v řídíci funkci velmi váhavý, nebylo těžké uvěřit, že psychicky i organizačně nezvládl zátěžovou situaci v době úniku chloru ze Spolany a problémy s tím spojené.Starosta přece není volen podle toho, zda je organizačně zdatný a odolný proti stresu, ale podle politické příslušnosti a někdy jisté povolnosti vůči politicky a ekonomicky angažovaným jedincům,

 14. Vracíte se k tomu Vy (Tomáš Malina - iSoutok, 8.6.2013 11:00:43) Odpovědět

  Paní magistro, dvě poznámky:
  1) Vracíte se k tomu Vy.
  2) Je to závažné tvrzení, které bychom rádi prošetřili. Pokud neuvádíte zdroj, pak to působí, jako byste si to vymyslela. Omlouvám se Vám, ale je to tak.

  Váš politický boj veďte jakýmkoliv způsobem uznáte za vhodné. To je Vaše věc. My, nebo abych mluvil za sebe - já se snažím vždy o korektnost a pokud se někomu nelíbí co napíšu, dávám automaticky prostor k vyjádření. A naši čtenáři si prozatím nikdy nestěžovali na cenzuru, jako čtenáři Nerátek. S přáním krásného slunného sobotního dne
  TM

 15. odpověď pana Pavlíka na dopis Janz Moravz otištěný dne 28. srpn (Anna Spěváčková, 8.6.2013 17:06:22) Odpovědět

  Vážený pane Malino, nic jsem si nevymslela, chcete důkazy, tady je máte. Prosím, věnujte pozornost konstatování, že starosta Morava byl na dne.


  Zabili nám Ferdinanda aneb - děkuji tedy tátovi Františku Moravovi - starostovi města

  Odpověď na dopis Jana Moravy nám laskavě poskytl ke zveřejnění pan PhDr. Miroslav Pavlík, zastupitel města za ČSSD. Tímto mu velice děkujeme.


  Tak by se dal nazvat dopis čtenáře Mladé fronty Dnes Jana Moravy z Neratovic, otištěný 28. srpna. Tento dopis totiž začíná jako vyhlášení I. světové války císařem pánem. Jan Morava, syn pana starosty Neratovic, významný člen ODS, který nám již před volbami do Krajského zastupitelstva ve svém předvolebním letáku připomenul, že vystudoval Základní školu v Neratovicích, se vzhlédnul ve stylu syna poslance za ODS Václava Klause, který v době tzv. "Sarajeva" napsal svému otci dopis, který pak jeho maminka Klausová oznamovala národu na rychle postavené tribuně na Václavském náměstí poblíž sochy svatého Václava, do televizních kamer, aby všichni občané republiky věděli, jak ti, co nemají rádi republiku, především další členové vedení ODS, kteří využili nepřítomnosti jeho táty v úřadě, byli hodně rychle zticha, nebo? Netrvalo to ani dlouho a výkřik syna tehdejšího předsedy vlády nepomohl.

  Ale přenesme se do Neratovic. V článku „Skuteční hrdinové nebyli v televizi" Jan Morava začíná jako tehdy císař pán. My, obyvatelé města Neratovic.... Hle, jak se mladý Morava představuje coby mluvčí obyvatel města a nepotřebuje zatím ani pomoc své maminky. Jeho dopis má pozvolnou gradaci, což je v pořádku, pokud by se opíral o pravdivá fakta. Čím více se čtenář tohoto dopisu dostává k jádru věci, prozrazuje záměr své politické hry, ke které zneužívá lidské tragedie, ale aby to mělo šťávu, začíná používat slova o tom, že v době největší krize vedle zátopy, způsobené únikem chloru ze Spolany, „dostává boj, který se bojuje od samého začátku pachuť boje politického." Abych byl zcela přesný, odcituji celý odstavec z dopisu Jana Moravy, který je hlavním podtextem jeho dopisu. „Město, které bylo doposud odkázané samo na sebe, dvacet vojáků vyžádaných ze Staré Boleslavi a dobrovolníky, město, které ještě dokázalo pomáhat ostatním, se nyní pro některé stává zajímavým politickým hřištěm. Přilétají ministři a středočeský hejtman. Boj o zdraví a majetek obyvatel města, který se zde bojuje od samého začátku, dostává tímto pachuť boje politického, který se odehrává na pozadí. Jde o to, kdo si připíše záchranu Neratovic jako svoji zásluhu. Snad to bude moci hrdinně prohlásit každý z nich, to by znamenalo, že všechno dobře dopadlo."

  Musím se u uvedených slov krátce zastavit. Pokud jsem správně slova pisatele dopisu pochopil, zajímavým politickým hřištěm se Neratovice staly tím, že přilétl k řešení l. místopředseda vlády a předseda hlavního krizového štábu státu ministr vnitra Mgr. Stanislav Gross a ministr obrany Ing. Jaroslav Tvrdík, oba členové ČSSD a krajský hejtman Ing. Bendl, člen ODS. Dle Jana Moravy dostává příletem těchto státních činitelů boj o zdraví a majetek města pachuť boje politického, který se odehrává na pozadí. Jde prý o to, „kdo si připíše záchranu Neratovic jako svoji zásluhu."

  Nikdy bych si netroufl takto zhodnotit osobní účast uvedených funkcionářů na jednání v Neratovicích. Jistě má syn pana starosty Moravy právo napsat svůj názor. Ale rozehrávat politický boj v době vyhlášeného stavu nouze a ve skutečnosti vyvolávat nedůvěru k představitelům silových resortů, kteří nesou plnou odpovědnost za vyřešení krizového stavu, je použiji-li slabé slovo, občanská nezodpovědnost.

  Vážený pane Jane Moravo, nebudu příčinou stavu, aby se o schopnostech a činech, lépe řečeno nečinech Vašeho otce, starosty města Neratovic hovořilo na stránkách celostátního tisku. Skutečnost, že největším neštěstím pro město Neratovice je právě to, jakého máme poslední čtyři roky starostu, není z mé hlavy. A voliči jistě uváží, zda jeho předvolební trik, přestup do strany ODS, když před 4 roky byl v čele kandidátky nezávislých a je jako starosta zklamal, zaslouží, aby byl ještě zvolen do zastupitelstva a byl tak dalším povolebním trikem zajištěn jako starosta do svého odchodu do důchodu. Když už Vám pane Jane Moravo odpovídám, chci Vám připomenout, že zásluhu o záchranu Neratovic si mohou připsat záchranáři všech profesí, kteří odstraňovali zdroj smrti ve Spolaně a jedině Ten nahoře, který otočil vítr a nebyla nutná evakuace občanů. Jistě Jste se při svém studiu na Základní škole v Neratovicích neučili, kdo by z hlediska státu zabezpečoval evakuaci města při smrtelném nebezpečí. Mohu Vás ujistit, že by to neřešil ani Váš táta, který po dobu 4 roků ve funkcí starosty města nebyl schopen zabezpečit bezpečné vyrozumění obyvatel o svém ohrožení.

  Píšete, že jste nevěřil ani zprávám z neratovické radnice, které přicházely od povodňové komise. Asi tím míníte informaci, co Vám zavolal táta domů. Zda tyto zprávy znali občané, zeptejte se jich. Tím nijak nechci snižovat zásluhy občanů města, různých funkci a profesí, z nichž Jste úmyslně vybral svůj tandem ODS jako hrdiny, v jejichž čele dle Vás stál Váš táta - František Morava, jehož osobní odvahu, organizační schopnosti, rozhodnost a psychické předpoklady zná každý, kdo absolvoval 3. ZŠ v době jeho působení v této škole, každý, kdo se přišel alespoň jednou podívat na zasedání zastupitelstva města, nebo zhlédl jeho jakékoliv vyjádření pro tisk, rozhlas nebo televizi.

  Podle Vás si krizový stav (kdy Váš táta byl úplně na dně), dovolili zneužít lidé, kteří stojí v čele těch složek, kteří zabezpečují pro naše občany klid a mír, ochraňují demokracii a práva občanů, členové vlád, kteří dostali důvěru prezidenta republiky a parlamentu ČR. Jediní, kteří nevyjádřili podporu nové vládě byli poslanci ODS a KSČM. Naučil Jste se pane Jane Moravo plivat na Sociální demokracii, proto nejste schopen přenést její akceschopnost. Až Vás otec zase převleče politický kabát, možná, že všechno pochopíte.

  autor je zastupitel města a lídr ČSSD do komunálních voleb v Neratovicích.

  PhDr. Miroslav Pavlík
  srpen 2012

předchozí
1 | 2 následující

end is near

Kontakt

iSoutok.cz