Mikeš ostře: Sobotka nemá charisma, město jsem zdědil s dluhy

Zajímavý a upřímný rozhovor se starostou Mělníka Ctiradem Mikešem /ČSSD/ přinesly Parlamentní listy. Ctirad Mikeš v mnoha odpovědích ťal do živého a bude zajímavé sledovat, zda jeho vyjádření nebudou mít vliv na jeho pozici ve straně nebo na radniční koalici na Mělníku. Starosta totiž nešetřil své spolustraníky, ani předchůdce na radnici.

K nedávnému stranickému povolebnímu "puči" Michala Haška starosta Mikeš uvedl, že problém není v žádném případě vyřešen. Budoucí premiér Sobotka je podle názoru starosty necharismatický a strana se bude muset vyrovnat s tím, že ne všichni, kteří si myslí na ministerská místečka, se jich i dočkají. Obává se, že hnutí ANO obsadí rozhodující pozice ve vládě - finance, zahraničí a vnitro. A také, že nebudou dodrženy volební sliby ČSSD.

Ostře se pak starosta Mikeš pouští i do svých předchůdců, byť pro ně pracoval jako vedoucí městský úředník a nyní s některými sedí v koalici. Město, jak starosta uvádí, zdědil s dluhem 90 milionů a se zanedbaným stavem městského majetku. Mělník podle starosty na opravy potřebuje 190 milionů, k dispozici má však pouze pětinu. Je však optimista a pozici starosty bude v roce 2014 obhajovat, byť je to práce mentálně i časově náročná.

S nadcházejícími mrazy se Ctirad Mikeš také vyjádřil k otázce bezdomovectví. Ve městě je prý pět bezdomovců, se kterými nejsou větší problémy. Počet bezdomovců by se v zimě mohl blížit dvěma desítkám, město se o ně postará.

Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Mentalne narocna prace (Obcan, 1.12.2013 0:33:58) Odpovědět

    Tak urcite to musi byt mentalne narocne jak pise.. Prvni bylo potreba vysachovat viteze voleb top09. Udelat kolalici s chlapci, kteri to dojili poslednich nekolik volebnich obdobi a vedet o vsem, protoze jako urednik na radnici to musel drive videt. Chudak ted musi mit mentalni trauma :-)
    Pan Mikes uz byl behem povodni trikrat v tv..tedy vlastne kompetence se vyjadrovat k celostatnim zalezitostem.
    Pamatuji, kdyz chodil se svoji partickou ze zivotniho na obed a byl rad, ze muze po pracovni dobe zmizet do Vsetat. Ted to ma proste mentalne narocnejsi :-)


balisety stop

Výkop

Kolo první - zastupitelstvo

Kolo druhé - mediální (Mělnický deník) (iDnes.cz)

Kolo třetí - kolik stálo dopravní značení na Pražské

Kolo čtvrté - Za co může policie a za co město?

Kolo páté - konec balisetů?

Kontakt

iSoutok.cz