Místo dvou radarů bude na Mělníku zatím pouze jeden

Po pěti letech bude na Mělníku opět instalován radar, který bude hlídat řidiče nedodržující předepsanou rychlost. Město za radar zaplatí přibližně 700 tisíc a plánuje, že ho bude po městě stěhovat.

Měření rychlosti na Mělníku před pěti lety skončilo nejen velkou nevolí veřejnosti, ale také stotisícovou pokutou od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Pokutu úřad udělil za několik chyb, kterých se tehdy město dopustilo ve výběrovém řízení. Více informací ZDE. Občanům tehdy vadilo nejen kontroverzní umístění jednoho ze čtyřech radarů u přejezdu vlečky se sníženou rychlostí na 30 km/h, ale také výše odměny pro firmu, která radary provozovala. Jak uvedly Deníky Bohemia, zatímco městu přineslo tehdejší nasazení radarů 3 miliony korun, provozovateli radarů přibylo na účtech pětkrát tolik. Mimo radaru u vlečky byly tehdy přístroje instalovány také v Pražské ulici, na Chloumku a ve Skuhrově.

Tentokrát se počítá zejména s měřením v Pražské ulici nedaleko budovy průmyslové školy a u přechodů hlavní silnice na Chloumku. Další místa budou vytipována ve spolupráci s Policií.

Na dodání radaru přišla městu pouze jedna nabídka. Specifikaci radaru, kterou město požadovalo, splňuje pouze jeden výrobce. Veřejnou soutěž tak město muselo zrušit a nakoupit přímo od dodavatele. Pokud se radar, který tentokrát bude provozovat město přímo, pouze za servisní podpory výrobce osvědčí, plánuje město zakoupení ještě jednoho přístroje.

Zdroj: Deníky Bohemia, Rádio Jizera

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz