Místostarosta Hrodek ropáka nezískal, porazil ho prezident Zeman

Tomáš Hrodek /ODS/ se objevil mezi dvanácti finalisty “Ropáka roku.” Udílení antiekologických cen pořádá hnutí Děti země. Titul Ropák 2013 nakonec neratovický místostarosta nezískal, udělen byl prezidentovi Miloši Zemanovi. Podle sdělení Dětí země byl Tomáš Hrodek navržen zástupcem veřejnosti.

Místostarosta Neratovic Hrodek se umístil na devátém místě s přidělenými 47mi body. Navržen byl za to, že se město Neratovice odvolalo proti rozhodnutí Krajského úřadu Středočeského kraje, které by znamenalo neprodloužení výjimky na výrobu chloru amalgamovou elektrolýzou. Neprodloužení výjimky ohrozilo velkého množství pracovních míst v Neratovicích, jak již dříve iSoutok informoval.

Vítězný Miloš Zeman obdržel od poroty 227 bodů za podporu výstavby plavebního kanálu Dunaj - Odra - Labe.

Jak nás informoval koordinátor ankety Miroslav Patrik, Tomáš Hrodek byl navržen veřejností, nikoliv Dětmi země nebo nějakou institucí. Následně byly všechny nominace hodnoceny vždy osmi lidmi z komise a vybráno bylo 12 finalistů. O nich pak hlasovali všichni členové komise hnutí Děti země (hlasování provedlo 90 ze 113 členů komise).

O problémech Spolany s prodloužením výjimky jsme psali například v článcích Spolana dál bojuje o výjimku.... a Naděje zaměstnanců Spolany žijí..., tématu se věnujeme od roku 2012.

Zdroj: Děti země

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz