Místostarosta Hrodek:  Starostka se vrátila prvním možným letem

Vyjádření místostarosty Neratovic Tomáše Hrodka /ODS/ k nepřítomnosti starostky Lenky Mrzílkové /Neratovice jinak/ v době povodní: „Paní starostka v pátek odcestovala na předem dlouho plánovanou dovolenou do zahraničí cca. 1600 km daleko. Po cirka 25 hodinách dorazila autem na místo. To bylo tedy asi v sobotu později večer. V neděli ráno jsme začali dostávat indicie, že se na nás zřejmě chystají nějaké povodně. Tentýž den již paní starostka volala, že o tom též slyšela a že zjišťuje, jak by se nejrychleji dostala zpět.

 Já sám jsem ji to rozmlouval s tím, že o nic nejde, že máme situaci plně pod kontrolou a není důvod, aby se vracela. Od té chvíle jsme byli v telefonním spojení a paní starostku jsem pravidelně informoval o dění. Ještě v pondělí večer jsme ostatně měli všichni indicie, že Neratovice a jejich městské části záplavy nijak neohrozí. Opět jsem paní starostce říkal, ať je v klidu. Nicméně tou dobou již měla sehnanou letenku do ČR (ohrožení v Neratovicích nastalo až v nočních hodinách po výrazném zvýšení odpouštění Vltavské kaskády). Přiletěla v úterý navečer (prvním možným letem, který byl k dispozici). Od té doby se plně zapojila do krizového štábu a do tohoto okamžiku pracuje a dělá všechno co je v jejich silách! Sám musíte uznat, že dělala co mohla aby se co nejrychleji vrátila. Takováto situace by se mohla přihodit naprosto každému a je naprosto nepřípustné za to paní starostku lynčovat.“

Reakce redakce: Paní starostku nelynčujeme a s rabujícími ji nesrovnáváme. Přestože se jednalo o shodu okolností, z pohledu občanů je její nepřítomnost hodnocena záporně. To je prostě fakt. Tak jak je dobrým zvykem naší redakce, dostane paní starostka prostor se k věci sama vyjádřit.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz