Na Mělníku budou nové zastávky. Za pět mega.

Pět milionů budou činit výdaje na novou a jednotnou podobu zastávek autobusů na Mělníku. Celkem 39 zastávek získá stejný, červený vzhed. Nově budou také upraveny komunikace, aby autobusy stojící na zastávce nepřekážely dopravě.

Mělník podává na realizaci akce dotační žádost. Pokud uspěje, platil by ze svého rozpočtu přibližně pětinu nákladů. K rekonstrukci se ale odhodlá i bez jejího obdržení. Práce by měly začít v průběhu jara.

Mimo estetickou, bude mít sjednocení zastávek na území města i praktickou funkci - jednotlivé díly budou mít technické služby na skladě a výměna poškozených či poničených částí tak bude možná bez dlouhého čekání na dodání příslušného dílu. Jak se pro Mělnický deník vyjádřil starosta Ctirad Mikeš /ČSSD/, cílem města je také získat do deseti let vlastnictví všech pozemků, na kterých se zastávky nacházejí. Množství zastávek se totiž nachází na cizích, pronajatých, pozemcích a městu by to mohlo v budoucnosti přinést potíže. Zákon počítá s tím, že stavby bez evidence budou automaticky přisouzeny majiteli pozemku.

Nové zastávky budou mít stejnou podobu, jako současná zastávka “u Tesca”. Podle starosty je již prověřená, je z odolných materiálů a cestující ochrání před nepřízní počasí. Za redakci dodáváme - nejsme si jisti, zda bude zrovna tato podoba zastávky dobře plnit estetickou funkci, například na "starém autobusáku...."

Realizace záměru bude trvat kolem dvou let. Do zkulturnění zastávek hromadné dopravy a se v letošním roce pouštějí také Kralupy, které se svou žádostí o dotační podporu projektu již uspěly - psali jsme ZDE. Těšíme se, až budeme moci porovnat, ve kterém městě si s realizací poradili lépe, které zastávky budou hezší a lépe splní svoji funkci.

Zdroj: Mělnický Deník

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz