Na Mělníku milují dopravní značky

Změny organizace dopravy na Mělníku neberou konce. Zatímco některým lze zatleskat, jako je první odvážný pokus s vymezením zóny, kde bude mimo hlavní průjezdovou silnici platit přednost zprava, u některých nezbývá, než kroutit hlavou a v duchu se ptát - Quo vadis?

dopravní značení Mělník

Schválně si všimněte, kolik dopravních značek na Mělníku je a kolik nových jich přibývá. Zatímco celosvětovým trendem je, aby jich ve městech ubývalo (příliš velké množství značek vede k tomu, že je řidiči přestávají vnímat či nestíhají na všechny reagovat, absence dopravního značení v rezidenčních částech města také vede ke zklidnění dopravy) a některá města dokonce ruší tradiční chodníky a nahrazují je pouze pruhy vyhrazenými pro pěší (to by asi u nás nešlo, jedná se o města v Německu či Nizozemí), Mělník se pomalu stává rekordmanem v počtu instalovaných dopravních značek na kilometr silnic. Nejnovější příklad - zákazy zastavení u křižovatky ulic U Sadů a 28. října. Čtyři instalované dopravní značky označí zákaz parkování na úseku komunikace dlouhém cca 10 metrů. Úřad jejich instalaci zdůvodňuje ,,umožněním bezproblémového průjezdu vozidel hromadné přepravy křižovatkou místních komunikací.” Jejich umístění je diskutabilní ze dvou důvodů:

1) Řidič nesmí podle pravidel silničního provozu parkovat ve vzdálenosti do 5 metrů od přechodu pro chodce (stejné pravidlo platí o hranici křižovatky), dodržení tohoto pravidla by mělo v této křižovatce postačit na bezpečný průjezd autobusů samo o sobě.

2) Vzhledem k povaze komunikace (a estetice) by bohatě stačilo zákaz vyznačit žlutou čarou na komunikaci.

A tak se pomalu vkrádá otázka - o co (komu) kráčí? Snad časem přijde někdo, kdo se rozhodne zbytečné značky ve městě odstranit…

Zdroj: elektronická úřední deska Mělníka

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Ke glose: V Neratovicích se zase kácejí Lípy (proč to velké písm (Anna Spěváčková, 11.6.2015 14:54:11) Odpovědět

  Mám námitku: NIKDO nenutí města k tomu, aby kácela zelené stromy, aby vůbec kácela stromy. Město Neratovice mohlo zvolit několik variant: v zadávacích podmínkách požadovat ulici Masarykovou jako jednosměrnou a lípy by mohly zůstat (to už zde jednou bylo, ale Morava a jeho pohůnci zvolili obousměrku, porušili územní plán, a pokáceli významné stromořadí, které vysázeli Sokolové na počest konce války). Teď se situace opakuje. Nebo mohla starostka |Mrzílková svolat mimořádné zasedání zastupitelstva a říci: Když máme kácet zelené stromy, nechceme dotaci. Nechceme ničit přírodu kvůli dotaci. (Vládne natolik vrchnostensky, že by ji zastupitelé poslechli...) Ale vy to hodíte na úředníky a neberete v úvahu vinu vedení města na devastací stromů.

 2. Proč? Pro slepičí kvoč... (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 11.6.2015 22:35:49) Odpovědět

  ... anebo pro úctu k tém stromům, můžete si vybrat.
  Jinak prosím Vás a vaše případné pohůnky, aby glosy komentovali pod glosami a ne pod články o Kralupech či Mělníku. Děkuji.
  Krásný večer!

 3. Nemám pohůnky (Anna Spěváčková, 12.6.2015 14:16:04) Odpovědět

  Pohůnky mají politici, se kterými táhnou v jednom šiku kamarádíčci a spekulanti, jimž se říká korektně investoři...Příspěvky budu disciplinovaně psát pod glosy...nějak jsem přehlédla, že jsou k tomu vytvořeny podmínky.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz