Na Mělníku mohla být nová zubní klinika. Bude nebo ne?

Společnost Haifa Investment požádala město Mělník v listopadu 2013 o odkup pozemků u autobusového nádraží. Na místě měla zájem postavit zubní kliniku podobnou neratovickému Adonis Dental. Zastupitelé prodej pozemků odmítli, na místě, kde mohla stát nová zubní klinika tak dále stojí vystavené vozy místního autosalonu.

Zubní klinika Mělník

(zdroj obrázku: mapy.cz)

Zastupitelé o prodeji pozemků rozhodovali v březnu. Z odborů Městského úřadu dostali záporná nebo neutrální stanoviska. Odbor životního prostředí požadoval hledat jiné řešení, například využití stávajících budov ve městě. Trávník před autobusovým nádražím označil za “parčík, který by měl být reprezentačním prostorem při příjezdu do města.” Záporné stanovisko měl i odbor výstavby a rozvoje. Pozemek má podle územního plánu sloužit občanské vybavenosti a ze studie autobusového nádraží je zde záměr umístit tržnici. V hlasování se zastupitelé rozhodli prodej pozemků na výstavbu zubní kliniky zamítnout.

Bude klinika sídlit v budově Agrostavu?

Záměrem žadatelů bylo umístit zubní kliniku na dobře dopravně dostupném místě a v dosahu dostatečných kapacit bezplatného parkování.  Zájem byl o moderní prostory vyhovující současným standardům kladeným na prostředí poskytování kvalitní zdravotní péče. Podle našich informací se zájemci po neúspěchu jednání s městem obrátili na majitele objektu bývalého Agrostavu, ze stavu budovy však u nich prý nepanuje přílišné nadšení. Výsledek jednání není veřejně znám. Zda na Mělníku vznikne nová zubní klinika je tak ve hvězdách. Prozatím nezbývá než využívat služby stávajících mělnických zubařů, nebo dojíždět do Prahy nebo Neratovic.

Zdroj: Zastupitelstvo města Mělníka

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz