Na Mělníku se krade i to, co je zadarmo

Na Mělníku už se krade už i to, co je zadarmo. Také o tom, kdo (ne)bude novým starostou a jak se na Mělníku (ne) začne jezdit do práce na kole a Městský úřad (ne)bude vzorem.

Firmy najímají celá oddělení, aby budovaly kladný obraz u veřenosti. Totéž je určitě zájmem měst. Z letního obrazu Mělníka by marketéry braly mdloby. Po degustační anabázi starosty nyní deník Blesk přinesl informaci o krádeži psa z mělnického útulku. Mladý pár si pejska v útulku vybral, ale protože ten měl špatné zkušenosti s lidmi, chtěl si útulek vhodnost nových páníčků proklepnout. Těm se však nechtělo čekat a tak vymysleli plán hodný Harryho Jelínka a pejska nevrátili ze zvykací vycházky. Útulku pak pomocí SMS a fotografií sdělili, že pes se má dobře. Happy end? Ne. Krádež či únos psa je stále krádeží, a tak ji budou řešit přestupkové orgány města. Pachatelům hrozí pokuta až padesát tisíc korun. Kolik by hrozilo za únos kocoura z úřadu nevíme, ale jisté je, že někteří z občanů by se na pokutu klidně složili…

Město Mělník v příštím roce podpoří projekt ,,Do práce na kole.” Na radnici už letos vznikly tři týmy, které se do práce na bicyklu dopravují. Vedení města by mělo jít příkladem, a tak očekáváme, že se k projektu připojí. Ostatně jeden adept na cyklojízdu je zřejmý - kolo se totiž může řídit i ,,bez papírů,” případným nárazem do budovy, lavičky či zaparkovaného auta nevzniknou škody, které by ohrožovaly rodinný rozpočet…

Ohledně cyklistů je zajímavé sledovat, jak je cyklistika radnicí podporována. Jistě, na Mělníku je spoustu nadšených cyklistů, doprava na kole však nikdy nebude hrát v přepravě osob po městě valnou roli. Proč? Protože kopec. Pokud chtějí komunální politici sbírat u lidí body, leží zde zcela neuchopené mnohem zajímavější téma - parkování na sídlištích. V současném volebním období totiž parkovací místa v nejvíce exponovaných místech spíše ubývají, než že by jich přibývalo. Obyvatelé Zádušní ulice by mohli vyprávět…

Mělnicko na svém webu vyhodnotilo internetové hlasování ,,Kdo bude novým starostou?” A podobně, jako je zvykem u průzkumů veřejného mínění, usoudila redakce, že výsledek je třeba lidu řádně interpretovat, aby snad lidé neměli vlastní názor. A tak místo konstatování, že nejvíce ,,kliků” dostal současný předseda kontrolního výboru Rudolf Fidler začala redakce hodnotit koaliční potenciál a osobnostní rysy navržených kandidátů. Díky doprovodnému textu už dnes víme, že volby nejspíš vyhraje Zbyněk Šnajdr a ANO, největší koaliční potenciál má současný starosta Ctirad Mikeš a tito by mohli do koalice vzít i sociální demokracii, které preference: ,,patrně zásluhou jejích členů v zastupitelstvu Mělníka, vystoupily oproti zanedbatelnému republikovému průměru na těžko uvěřitelných 15%, naznačují, že by  v budoucí koalici mohla tato strana hrát, především zásluhou volebního potenciálu charismatického PaedDr. Milana Němce, MBA, určitou roli.”

Což o to, Zbyněk Šnajdr by byl jistě skvělý starosta, jeho práci v zastupitelstvu nelze mít než slova uznání. Je to schopný, chytrý a slušný člověk. A právě proto se nám nezdá, že by jako vítěz voleb takovou koalici tvořil. To už nám přijde pravděpodobnější, že by právě pro své vlastnosti byl při tvorbě městské koalice ,,obejit.” Ostatně v Mělníku by se tak nestalo poprvé, TOP09 by mohla vyprávět. Článek vřele doporučujeme jako povinnou předvolební četbu. Říká totiž mnohé o myšlení redakce Mělnicka.

A pak ještě jedna drobnost - chtěl by vůbec Zbyněk Šnajdr ve vední města být?

Mimochodem, když už se takto tipuje - také si dovolíme tip. Volby vyhraje Mé město a ono si vybere, s kým bude vládnout. A stejně jako v po minulých volbách zvolí nejjednodušší a nejpohodlnější cestu. Co vlastně stojí za popularitou současného starosty? To je téma, kterému se budeme věnovat v příštím týdnu.

/2.8.2017/

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Nový starosta (Marián Hyčko, 8.8.2017 18:55:17) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

    Zbyněk Šnajdr starostou? To zní jako dobrý vtip. Vy nevidíte, co zpusobilo hnutí ANO v čele s STBabišem v republice?. To chcete mít to samé jestev i v našem městě?

    1. Re: Nový starosta (Osa, 8.8.2017 20:46:04) Odpovědět

      Dotaz - co přesně způsobilo hnutí ANO v ČR?


end is near

Kontakt

iSoutok.cz