Na Mělníku už žádný podnikatel nevystuduje. Škoda.

To co viselo ve vzduchu celý minulý školní rok, se s příchodem září naplnilo. Soukromá střední podnikatelská škola na Mělníku pro nedostatek zájemců o studium skončila, žáci přestoupili do ostatních škol, nejvíce jich odešlo do neratovické obchodní akademie. První studenty škola přijala v roce 1993, ty poslední v září 2011.

A musím říct, že je to docela škoda. Škola to neměla lehké od svého prvopočátku. Nejprve totiž vznikla jako odnož vsetínské podnikatelské školy, neměla na Mělníku vlastní prostory a tak jedna otevřená třída sídlila v prostorách průmyslovky. Další rok byla škola přemístěna do sousedství mělnické zdravotky a právě tehdy se jejím majitelem stal Zdeněk Koudelka, který, jak tvrdí, tím školu zachránil před rychlým koncem. Další rok se žáci podnikatelky opět stěhovali – tentokrát již do prostor, kde škola vydržela až do svého letošního konce, a to do historické budovy gymnázia v Tyršově ulici.

Na škole v roli učitelů působila řada lidí, kteří byli významní pro město i v jiných pozicích. Zdeněk Koudelka byl místostarostou, na škole učil někdejší první starosta Václavík, matikář Dalibor Ulrych se stal ředitelem základní školy. Roli kantora si zde vyzkoušel i Roman Roubíček (ano, TEN Roman Roubíček co má Renaulta a Shelku), vyučoval zde předmět Marketing. Zeměpis zde chvíli vyučoval i postrach mnoha generací Schweigstill (dnes předseda mělnické TOP09, vítěz komunálních voleb a opoziční zastupitel). Z dalších učitelů se pak patří vzpomenout na paní učitelku Veselou (Český jazyk, rétorika), Čížkovou (právo, ekonomika), Hůlovou (skvělá angličtina), Vegrichtovou (přísná, ale spravedlivá němčina).

Mělník je tak o jednu střední školu chudší a nezbývá než doufat, že krajem zřízené učiliště, které se rovněž momentálně potýká s problémy, nebude podnikatelku (SOSPOŠ) následovat…

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz