Nad Mělníkem zavlaje ukrajinská vlajka

Ve středu 21.5. bude na Mělníku vyvěšena ukrajinská vlajka. Má se jednat o výraz nesouhlasu vedení města s násilným připojením východní části země k Ruské federaci. První reakce občanů jsou rozporuplné.

Ctirad Mikeš /ČSSD/ rozeslal k informaci následující vyjádření: „Město Mělník chce symbolicky napomoci dialogu jednotlivých znesvářených stran a ukázat na zachování jednoty Ukrajiny, její možná budoucí federalizaci tak, aby bylo naplněno právo jednotlivých národů na sebeurčení. Vedení města Mělníka nesouhlasí s násilným připojením východní části Ukrajiny k Ruské federaci.“ Mělník se tak připojí k akci společnosti Člověk v tísni - Vlajka pro Ukrajinu.

Ohlasy, které redakce iSoutoku získala na tuto akci ze svého okolí, jsou rozporuplné. ,,Město by se mělo starat o díry v chodníku a ne o politiku na Ukrajině, za to radní nikdo neplatí” myslí si pan Josef z Mlazic. Jiný názor zastává prodavačka Milena: ,,Lidé se nesmějí zajímat jen o to, co se děje před jejich prahem. Co se děje dnes na Ukrajině, může se dít zítra u nás,” zastává se ukrajinské vlajky nad Mělníkem. Z ukrajinské komunity, která je na Mělníku poměrně početná, k nám dorazil názor od Volodi: ,,Víte co. Jak to bývá, první prohrála pravda. Ukrajině žádná vláda nevládla, zemi, moc, politiku i peníze si rozdělili oligarchové, kterým bylo ve spojení s politiky dovoleno vše. Ukrajina je jeden velký problém, lidé tam ztrácí naději na lepší zítřky. Není divu, že se upínají k populistům, radikálům, američanům, Evropské unii nebo regiony k Rusku a Maďarsku a odepsali svoji zem, došla jim trpělivost. Na Ukrajině není žádná vymahatelnost práva, stát naprosto selhal. Neexistuje dobré řešení, budoucnost viídm jako plnou slz.”

A jaký je Váš názor? Je správné, že nad Mělníkem zavlaje Ukrajinská vlajka? Hlasujte v anketě iSoutoku.

Zdroj: Město Mělník

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Ukrajinci se musí rozhodnout sami (J. Dohnal, 20.5.2014 13:36:57) Odpovědět

  O směřování Ukrajiny si musí rozhodnout sami její obyvatelé ve svobodných volbách. A svobodné volby se určitě nemohou nikde na světě konat za účasti namířených hlavní samopalů "zelených mužíčků".

 2. Neshoda obyvatel (Jirka z Mělníka, 20.5.2014 21:47:36) Odpovědět

  A výsledek voleb pak ale musí respektovat celý národ a ne že se nějaká část, jakkoli velká, zvedne a půjde na náměstí.
  Hodně lidí mluví o Češích jako o ovečkovém stádu, ale spíš jde o snahu nic nehrotit a odolávat násilným krátkozrakým náladám.

 3. vlajku ne (Milan, 21.5.2014 6:35:58) Odpovědět

  Sami Ukrajinci nevědí, kdo je kdo a chtějí jedno: klid a normalitu. Neví se, kdo začal střílet jako první. Neví se-ale už se to ukazuje, kdo všechno tam střílí ostrými a to i ze zahraničí. Referendum at už si o něm myslíme cokoli, na východě proběhlo. Ted se tam chystají znárodňovat..To si nedovolil ani Putin v Rusku, ten "jen" zavře do vězení nebo donutí k emigraci vlivné boháče, pokud se projeví kriticky. Jakýkoli takhle projevovaný názor je přilévání oleje do ohně, o kterém nic nevíme.
  Souhlasím s názorem, že komunální politici by se měli především starat o komunální politiku a vyjadřovat mezinárodní podporu tam, kde je to jasné. Na Ukrajině je jasné jen to, že se Janukovyč neměl vykašlat na lidi stojící měsíce na Majdanu, nabralo to směr, o kterém se jeho veličenstvu ani nesnilo, dávno mělo být vyšetřeno, kdo tam začal střílet do lidí jako do zajíců, ostatní jsou spekulace a důsledky. STOP násilí na Ukrajině ano, vyšetřit a postavit před soud vrahy co stříleli do bezbranných lidí také ano, zbytek je nejasný. Putinovi je srdečně jedno, co Evropa, zajde si skolit medvěda nebo přeprat žraloka a my, jako "nárazníkový" stát bychom měli být v otevřených postojích opatrní. Nakonec budeme dělat užitečného vola velmocem. Nikdy! nedělalo dobrotu plést se do vnitřních záležitostí země. Jakékoli země, v jakémkoli koutě světa.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz