Nahradí ve Spartě Kadlece Surmaj z Neratovic?

Milovníci fotbalu z okresu Mělník znali jediného cikána, který to někam dotáhl, byť svou kariéru dokázal vždy, když měl vystoupit na vrchol, zničit. Takový byl Josef Gabčo, jehož syn se dnes spíše neúspěšně pere o sestavu v divizních Neratovicích. A trochu mimo zájem veřejnosti vyrostl jiný hráč s potenciálem fotbalového hvězdy. V šestnácti válí David Surmaj za Spartu.

Cikánská velká rodina Surmajů z Neratovic zásobila doposud svými členy kulturní frontu. Cikánská kapela Surmajovci patřila vždy k nejlepším v oboru, bráchové Petr a Jan Surmaj byli původními členy kapely Gipsy CZ, která v době své slávy patřila do top deseti českých kapel a jako první z naší země dostala pozvánku na hudební festival do Glastonbury. Nyní má nejlepší předpoklady stát se nejúspěšnějším cikánským fotbalistou v zemi šestnáctiletý David Surmaj, člen základního kádru Sparťanského mladšího dorostu.

David nastupuje na místě podhrotového útočníka s číslem 6 na zádech a má za sebou takové kousky, jako pět gólů v jediném zápase dorostenecký ligy. Malým vzrůstem a pohybem po hřišti připomíná Tomáše Rosického nebo ještě spíše argentinského útočníka Teveze a ve svém věku udivuje svou technikou a rychlostí, s kterou dokáže vést míč. V září oslaví sedmnácté narozeniny a měl by také absolvovat první tréninky s ligovým týmem Sparty. Podle našich informací dostane přes léto speciální dietu, která by měla spolu s cvičením posílit jeho dosud opravdu drobnou postavu, což by mu mělo pomoci adaptovat se na silovější fotbal dospělých. A svoji oblíbenou svíčkovou tak bude muset omezit. Trenér Lavička se byl mimo jiné na něj na několika zápasech dorostu podívat a na parádních představeních Davida mu chyběl jen větší smysl pro týmovou souhru. Ve chvíli, kdy se Spartě nepodařilo z Olomouce dotáhnout přestup útočníka Navrátila je tak jen na Davidovi a jeho schopnosti dodržovat přísnou disciplínu, zda do ligy nakoukne dříve, než si vůbec dokázal představit a zda se stane nejlepším cikánským fotbalistou v zemi.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz