Najděte si svou ulici ve filmu

Při brouzdání internetem narazíte někdy na opravdové skvosty. Rozhodně k nim patří databáze filmových míst, pomocí které můžete na mapě vyhledávat, který film se ve vašem městě a na jakých místech natáčel. A uvidíte, že takových míst najdete překvapivě mnoho a to nejen na Mělníku, ale i v Kralupech a v Neratovicích.

Neratovice ve filmu

Interaktivní mapu s filmovými místy naleznete na této adrese: http://www.filmovamista.cz/ . Doporučujeme kliknout na mapu, která se nachází uprostřed úvodní stránky, a do jejího vyhledávacího řádku napsat název města, které vás zajímá. Dále už stačí klikat na místa označené ikonkou v mapě, nebo ikonkou s číslicí. Zjistíte, že Mělník nebyl dějištěm pouze básníků nebo létajícího Čestmíra, ale i mnohem méně známých filmových snímků. Znáte například film Podloubí? Nebo Pozdní láska? Nebo Tři kamarádi?

Mělník ve filmu

Víte, že v Neratovickém sále kulturáku se natáčela scénka schůze KSČ do snímku Jakou barvu má láska (ostatně téměř celý fil se odehrává v Neratovicích)? Nebo že kousek za městem, u Štěpánského mostu, se mimo Majora Zemana natáčelo i dobrodružství kriminalistiky?

Víte, že v Kralupech se točila Pouta, Setkání v Praze, Okres na severu, nebo u nedalekého veltruského zámku Prstýnek či Mladá léta?

Kralupy ve filmu

Hledejte sami, určitě budete překvapeni!

Zdroj screenů: filmovamista.cz

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Přínosná informace. (Standa, 25.5.2015 17:19:37) Odpovědět

    Ano, matně si vzpomínám, že už o tom byla snad jednou v televizi zmínka, ale to vůbec není důležité. Opakování je matka moudrosti a nedá mi to, abych prostě za informaci, která může být ihned každému užitečná iSoutok nepochválil :-).


end is near

Kontakt

iSoutok.cz