Napadl svoji matku, dostane kriminál?

Opravdu hodně ošklivou záležitost řešili mělničtí policisté v minulém týdnu. Jedenatřicetiletý muž opakovaně obíral svoji matku o peníze. Místo slušného požádání a slova "prosím" však své mámě hrozil násilím a nakonec ji i skutečně napadl.

Vše začalo na konci října, kdy nejprve pod pohrůžkou násilí odebral matce platební kartu a z jejího účtu vybral 400,- korun. O den později muž svoji matku již fyzicky napadl. Nejprve ji kopal, poté chytil do "kravaty" a hrozil, že jestli nedostane peníze po dobrém, vezme si je tedy po zlém. Když tímto způsobem platební kartu své mámy získal, vybral ji z účtu dalších 1.000,- korun. Strach, že se agresivita syna bude zvyšovat a obavy o vlastní zdraví a finanční existenci, kdy matka svého syna ve společné domácnosti živila, to vše přimělo ženu celou věc oznámit na mělnické policii. Tou byl muž ze společné domácnosti ihned vykázán a bylo zahájeno jeho trestní stíhání.

Není zřejmé, co muže k činu vedlo. Co naopak zřejmé je, že dopustit se násilných trestných činů na vlastní rodině je něco mimořádně odporného. Za takové věci by u soudu neměly padat podmínky, ale maximální využití trestní sazby - 4 roky "natvrdo".

Zdroj: Policie ČR, Mělník

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz