Nejlepší zmrzka na Mělnicku? Kraluje Mělník.

Čtenáři iSoutoku mohli zasílat své tipy na dobrou zmrzlinu na Mělnicku. Nejvíce tipů se sešlo na točenou ze stánku u mělnického Kauflandu. Kopečkovou doporučují čtenáři v cukrárně na zámku nebo v cukrárně Cake Art na Náměstí Míru.

zmrzlina Mělník

U točené ze zmrzlinového stánku u prodejny Kaufland na Mělníku si čtenáři chválí velikost porce, smetanovou chuť a možnost nechat si zmrzlinu vylepšit čokoládou, oříšky apod. Velká točená stojí dvacku. Více tipů se nám sešlo i na cukrárnu ve Mšeně a jejich velkou točenou ,,za patnáct kaček.”

V cukrárně Cake Art si čtenáři pochvalují nejen zmrzlinu, ale i zmrzlinové dorty. Nejvíce tipů pak přišlo na citronový sorbet. Čtenáři se ve svých hodnoceních pouštěli i dál - chválili dorty, kritizovali kávu. Prý velmi záleží na tom, kdo z obsluhy ji připravuje. Zmiňují také vyšší ceny, zároveň ale uvádějí, že zde platí za kvalitu, tak to vlastně ani nevadí. Mělnická cukrárna je hodnocena i známou blogerkou Klárou Mencl:

,,Balada pro chuťové smysly. Tvarohový dort byl naprosto dokonalý – nízký korpus na něm hodně nadýchaného tvarohu s broskvemi, okolo cukrářské piškoty vlastní výroby a úplně navrchu broskve s trochou želatiny. Opravdu mňamka, která není přeslazená.

Zmrzlinový dort něco obdobného, ale tmavý korpus, mezi sebou zmrzlina a navrchu hruška. Ochutnala jsem, i když v zimě zmrzlinu moc nemusím – přeci jenom je venku dost zima, ale ten zážitek za to stál. Manžel byl nadšen a zároveň přemýšlel o tom, jak zmrzlý dort přepravit domů nedej Bože 100 km na návštěvu.” Ke svému hodnocení později dopsala i kritiku na obsluhu: ,,Protože jsme se do cukrárny několikrát vrátili, tak musím bohužel konstatovat, že se zde nesetkáváme s příjemnou obsluhou. Velice mě to mrzí, protože dorty mají vynikající, ale když se na vás někdo dívá s tím, že jej obtěžujete a úsměv je mu cizí, tak je to smutné. Tak to jenom dodatečná informace k mému článku.” Dodejme, že její hodnocení je z roku 2013.

Shodný počet tipů jako na Cake Art jsme obdrželi na kopečkovou zmrzlinu ze Zámecké cukrárny na Mělníku. A nejlepší jsou prý i zde ovocné sorbety.

V obou cukrárnách patří zmrzlina k těm dražším z nabídky. Za kopeček zaplatíte až 20 korun.

Z Neratovic a Kralup nám přišlo málo tipů a žádný se neopakoval. Nezbývá než konstatovat, že naše snaha nalézt nejlepší zmrzlinu na Mělnicku čtenáře z těchto měst nezaujala, nebo je zmrzlinovou velmocí regionu Mělník :-).

Milovníkům zmrzliny přejeme dobrou chuť při ochutnávání. Budeme rádi za Vaše zkušenosti!

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz