Nejsou prostě malí kluci

Znáte tu pohádku jak dědeček měnil, až vyměnil? A jak z hroudy zlata měl nakonec jen jehlu, kterou navíc ztratil? Přečtěte si ji. Co říkáme nové městské grafice? A je chystaný nákup Superbu pro radnici jen ošklivou fámou?

Nejsou prostě malí kluci

Mezi malými kluky je populární měnit kartičky se sportovními hvězdami, pokémony a podobně.

Velcí kluci mezi sebou mění třeba vilu za pozemky.

Přesně takový obchod nabízí městu jeden z místních developerů, přitom Žilkovu vilu teprve nedávno získal v dražbě. Nabídl víc, než druhý uchazeč, kterým bylo právě město. To by mělo směnit stavební pozemky na Bezručově ulici. Asi nejcenější pozemky které má, asi jediné místo v dosahu centra (pomineme-li VVS), kde lze ještě něco postavit (třeba i to kino či taneční sál, když se Bezručovka stává tím ,,bulvárem").

Rozdíl mezi malými a velkými kluky je ten, že případné ztráty ze směny nebudou mít velký kluci, ale občané.

Mimochodem - vinit soukromou osobu, která zkouší směnit s městem je nesmysl. Zkoušet to může, mít schůzky se zastupiteli může, na tom nic není. Na zastupitelích je, aby nevýhodným směnám zabránili. A aby se za své hlasování nestyděli (či se svobodně a veřejně hlasovat nebáli).

Nová městská grafika

Město Mělník představilo nový grafický manuál. Dílo za částku prý přesahující jednu stovku tisíc. Místo jedné vlnky jsou v logu vlnky dvě a motiv tyrkysové a černé vlnky se objevuje ve všech možných využitích, např. se z nich dá poskládat pes. Hodnotu díla renomované designerky Věry Marešové a vnímání nového logotypu občany ukáže až čas. Za nás - vzhledem k tomu, že má paní Marešová v portfoliu např. i logotyp fiktivního sexshopu, nedopadla grafická podoba loga až tak špatně :-).

Otázka, zda je Mělník tak bohaté město, aby mohl co pár let měnit svůj znak, logo, grafické manuály je jiná...

Nové auto pro vedení města?

Od našeho zdroje jsme se doslechli, že město má v úmyslu zakoupit nový služební vůz Škoda Superb, který by byl určen převážně pro vedení města. Zda je to pravda či není nevíme. Není, kde to zatím ověřit. Ale možné to je. On totiž někdo letos to dosavadní služební auto, kterým jezdil starosta i jako soukromá osoba za svými interními záležitostmi, o zeď úřadu rozbil...

Milí čtenáři, přejeme Vám krásné, klidné a požehnané Vánoce. A za týden se můžete těšit na souhrn toho, co se v roce 2017 (ne)stalo.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. W/T (Sabka, 18.12.2017 18:56:33) Odpovědět

    Taky přeju pěkné Vánoce a děkuji za neustávající postřehy z Mikešova nad Labem.

    =^_^ =

  2. rozbité auto (Emerich Edos, 19.12.2017 12:58:58) Odpovědět

    Dobrý den,

    je vůbec možné rozbít auto o zeď radnice? To by jeho řidič musel být snad opilý, ne?


end is near

Kontakt

iSoutok.cz