Výhodný nákup dovolené

Dovolená patří k nejpříjemnějším částem roku. Rodiny, partneři nebo přátelé mohou být spolu a na chvíli zapomenout na každodenní pracovní nebo soukromé starosti. Jak si dobře vybrat dovolenou? Kdy ji nejvýhodněji koupit? A kam jet, aby poměr cena/kvalita byla co nejlepší?

Předně musíme všechny varovat před nákupem dovolené na splátky nebo půjčováním si na pořízení dovolené. Dovolená se Vám prodraží (reklamy budou tvrdit kolikrát pravý opak) a Vám pak peníze můžou chybět. Pokud není ve Vašich možnostech uhradit dovolenou jednorázově a neohrozit financováním dovolené svůj rodinný rozpočet, zkuste se radši při jejím výběru uskromnit, místo ciziny ji strávit v ČR nebo prostě zůstat doma a jezdit na výlety ve vašem okolí.

Pokud však máte peníze na dovolenou připravené, doporučujeme vybírat lokalitu a druh ubytování a služeb podle těchto kritérií:

-          Kolik peněz mohu utratit (počítejte s kapesným ve výši cca 50% ceny zájezdu a až 100% když si rezervujete pouze ubytování)?

-          Jak chci dovolenou strávit (na pláži x na pláži + výlety x na horách x na kole x pěšími výlety x v lázních….)?

-          Chci jet na místo, kde bude hodně turistů nebo spíš na místo, kde turisté budou výjimeční?

-          Chci poznat nové místo nebo mám své oblíbené, jakou zemi chci navštívit?

-          Jak se v místě domluvím (případně bude mi k dispozici delegát)?

-          Jak se chci na místo pobytu dopravit (s CK, sám, letecky x po silnici,…)?

Pokud dospějete těmito otázkami k výběru nejvhodnějších lokalit, bude na vás výběr standardu ubytování a poskytnutých služeb. Rozhodně nedoporučujeme pořizovat tzv. All inclusive k jiným, než čistě odpočinkovým dovoleným. Pokud byste si takovou dovolenou koupili a následně se rozhodli pro několik celodenních výletů z místa pobytu, bude značná část vašich vydaných peněz promrhána. Zároveň se připravíte o možnost poznávat místní restaurace, což bývá jednou z nejpříjemnějších věcí na dovolených. Každopádně si úroveň hotelu a služeb kontrolujte čtením recenzí na serverech jako je www.booking.com nebo www.tripadviser.com .

Pokud víte, kolik můžete utratit, máte vybraná místa, kam by Vás lákalo jet a jakým způsobem se na místo dopravíte a rozmysleli jste si úroveň služeb, kterou budete požadovat, nejlepší co můžete udělat je zadat svá kritéria do některého z internetových portálů sdružujících nabídky hlavních cestovních kanceláří. Tuto službu nabízí ve spolupráci s největším tuzemským prodejcem zájezdů po internetu (Invia) například portál Levná letní dovolená ( www.tipnahotel.cz ). Tyto stránky nabízejí nejen přístup k nabídkám levných zájezdů, ale také tipy, kde dovolenou strávit.

Kdy dovolenou koupit? Ještě nedávno platilo, že nejlepší je vybírat z tzv. Last minute nabídek. Dnes to neplatí. Cestovní kanceláře pochopily, že výhodnější je pro ně vyprodat svoje nasmlouvané kapacity co nejdříve, proto vytváří nabídky First minute, kdy naopak včasný nákup odměňuje slevou. V nabídkách Last minute pak zůstávají zpravidla „přebrané“ zájezdy, tedy ty, které jsou méně atraktivní nebo hůře hodnocené.

Přehled nabídek zájezdů a ubytování z portálu Invia můžete získat provedením výběru v následujícím rámečku.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz