Neratovice 1973 – socialistický realismus útočí!

Nedávno jsme uveřejnili seriál o obsahu serveru youtube.com v souvislosti s městy našeho regionu. Podle mailových ohlasů výběr těchto videí zaujal, přinášíme Vám tedy další perličku. Nejen Mělník byl cílem filmařů. Neratovická kapela Plus patří mezi časté přispěvatele na svůj videokanál a právě „plusáci“ nahráli na youtube.com sestřih z filmu „Jakou barvu má láska,“ který se v roce 1973 v Neratovicích natáčel.

V hodnocení na www.csfd.cz si film příliš sympatií nezískal (46%). Oficiální popis filmu zní:

„Normalizační požadavky ovlivňovaly i milostné příběhy - jestliže je zažívali představitelé uvědomělé dělnické třídy, musely být optimistické. Pokud se ovšem přidala inscenační i vypravěčská topornost, výsledkem byl těžko stravitelný pokrm, jak je tomu v tomto filmu. Vypráví o tom, jak čistá a upřímná láska, která se rozhořela mezi televizním reportérem a inženýrkou z chemického závodu, může jedině povznášet. Je natolik příkladná, že film poskytuje jakýsi návod, jak by se zodpovědní lidé měli k sobě chovat, aby rodina byla opravdovým základem socialistického státu...“

Ve snímku si zahrála řada dodnes populárních umělců – Václav Postránecký, Jiřina Švorcová, Ilja Prachař, Otakar Brousek a další.

Tak co, poznáváte Společenský dům, kino, paneláky, křižovatku u tržnice? A není ve snímku právě Váš dům?

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. pamětník (JB, 15.2.2013 5:47:43) Odpovědět

    ..tenkrát..S protiplynovýma maskama jsem zabezpečoval na vnitřní komunikaci u HASu pana Libíčka..Celkem se nic nezměnilo, nesmyslná trať motoráku přes náměstí. Tak si říkám, co při srovnání přinesla nová doba. V KD bankomat, žárovka zde nesvítí žádná, tenkrát město šlo kupředu, dnes, kdy je na Úřadě ODS, se šlape nekoncepčně na místě..

  2. nevim nevim (Marek, 24.10.2013 21:06:24) Odpovědět

    Píšete, že ve filmu hrála řada dodnes populárních umělců.. no pan Prachař a paní Švorcová už jsou po smrti. A o popularitě Švorcové bych pochyboval...


balisety stop

Výkop

Kolo první - zastupitelstvo

Kolo druhé - mediální (Mělnický deník) (iDnes.cz)

Kolo třetí - kolik stálo dopravní značení na Pražské

Kolo čtvrté - Za co může policie a za co město?

Kolo páté - konec balisetů?

Kontakt

iSoutok.cz