Neratovice chtějí rozvíjet vodní turistiku na Labi

Neratovice se přidaly k dalším městům, které usilují o rozvoj turistické lodní dopravy na řece Labi. Společně s Nymburkem, Lysou nad Labem a dalšími městy se budou snažit zajistit na řece takové podmínky, aby soukromou lodní dopravu přilákaly.

Lodní cestovní ruch zažívá v České republice zatím nenápadný boom. Dokladem jeho rozvoje nejsou jen pravidelné lodní, spíše vyhlídkové linky na Mělníku a v Brandýse nad Labem, ale i úspěšný provoz půjčovny motorových lodí v Kralupech nad Vltavou nebo soukromého přístavu v Nelahozevsi. V Lužci nad Vltavou by zase v jedné z nyní opuštěných hal měla vzniknout opravna a zimní suché doky pro soukromé lodě.

K aktivitě měst se připojil i Středočeský kraj, který si dle vyjádření hejtmana Řiháka /ČSSD/ slibuje od rozvoje vodní turistiky i vznik nových pracovních míst a přísun peněz turistů do regionu.

Neratovice jistě nejsou žádným velkým turistickým lákadlem. Ale právě vybudování dobrého zázemí pro malé lodě by i do tohoto města mohlo pár návštěvníků přilákat. Lokality u řeky Labe totiž patří mezi nejhezčí ve městě. „Postupné otevírání zámku v Lobkovicích, možnost kotvení u zeleného prostranství kousek od něj, blízkost Mělníka a možnost pokračovat k soutoku a pak přes Nelahozeves, Miřejovice a Prahu na Vltavské přehrady by se opravdu mohlo stát dobrou atrakcí,“ říká Petr Potužný, který dosud svou soukromou loď provozuje právě na Vltavské kaskádě.

Zdroj: Deníky Bohemia

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. rozvíjení nestačí (XZ, 17.8.2013 10:10:20) Odpovědět

    To by musely Neratovice dbát i o další vybavení kolem Labe. Směrem k Mlékojedům není na cyklotrase u Labe ani jedna lavička ani stůl, nic kde by si cyklista nebo turista mohl odpočinout, Na druhé straně jsou jen dvě s hromadami odpadků. To je vše. Při regeneraci sídliště bylo zničeno padesát docela funkčních laviček. To je bez komentáře.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz