Neratovice - prutořadí a primáti za volantem

Když hledáte na Neratovicích, čím jsou známé, pak je to vlak přes náměstí, chemička Spolana, několik sportovců a nyní můžete přidat další věci - prutořadí a k cyklistům bezohledné řidiče.

Jinak než prutořadí nelze nazvat zeleň vysazenou v rekonstruované Masarykově ulici. Nejedná se totiž o stromky, ale o pruty bez větví, ze kterých tu a tam čouhá zelený lísteček. Věříme, že příroda, mocná to čarodějka, si s tím s příchodem jara poradí a proutky dostanou podobu stromků. Jenže do jara bude ulici zdobit… prutořadí. Divíme se firmě, která tuto zeleň osadila, že se pod něco takového podepíše. Na fotografii do referencí to prostě není. Ale zákon je zákon, rozhoduje nejnižší cena a dotace je dotace, a termín se musí dodržet. Zastupitelé jsou v kleštích víc, než si myslíme.

Primátem, či primáty, jsou pak někteří řidiči, kteří si pletou cyklopruhy s parkovištěm. Vedení města se správně snaží do každé rekonstruované ulice přidat vyhrazené pruhy pro cyklisty. Zatím to může působit chaoticky, jak na sebe ulice z cyklopruhy nenavazují, ale jednou k jejich propojení určitě dojde, jak budou rekonstruované ulice přibývat. Co lze těžko chápat je tolerance místních strážníků k parkování řidičů na těchto vyhrazených pruzích. V ulici mířící k Vojtěchu to s oblibou dělají řidiči, kteří si ,,jen pro něco skočí do trafiky”, v dokončované Masarykově ulici pak cyklopruh slouží řidičům k zaparkování při fotbalovém utkání nebo při nákupech. Jenže auto nemá co v cyklopruhu dělat. Zkuste si představit situace, které mohou nastat, když cyklista vyhýbající se autu zaparkovanému v cyklopruhu prudce vybočí do vozovky, aby jej objel… A že cyklisté v Neratovicích zrovna nejsou zvyklí koukat po projíždějících autech… Bylo by na fajn, kdyby si toho začali místní strážníci všímat. Město přátelský k cyklistům nevznikne vykostkováním cyklopruhů. Město přátelské k cyklistům vznikne tak, že se na ně, jako na ty slabší v provozu, berou ohledy. A to zatím v Neratovicích chybí.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. sláva! (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 6.10.2015 11:12:26) Odpovědět

  Hurá, tak někdo povolaný si toho prutořadí všiml a snad prý budou pruty vyměněny za stromky s korunou. Je báječné vědět, že nezvátězila pohodlnost a lhostejnost!

 2. na webu úřadu (Pajoun, 6.10.2015 12:13:47) Odpovědět

  Informace k výsadbě stromů v ul. Masarykova
  Na základě provedené kontroly pracovníky MěÚ Neratovice bylo zjištěno, že probíhající výsadba stromů v ul. Masarykova neodpovídá zadaným požadavkům. Z těchto důvodů dojde ze strany zhotovitele k napravení těchto nedostatků. Použité dřeviny budou nahrazeny stromy požadovaného druhu a velikosti.

 3. cyklopruhy (Petr, 6.10.2015 13:08:21) Odpovědět

  Máte pravdu. Když vidím ty bezmozky, kteří si musí u trafiky zastavit, aby si koupily cigarety a je jim úplně jedno (mimoto, že stojí na cyklopruhu) a blokují průjezd aut a autobusů (navíc je tu zastávka PID), tak mám vždy chuť jim něco udělat. Myslím, že podnětů od lidí na tuto záležitost měla a má MP určitě již řadu.
  Jak to bude vypadat v Masarykově ulici, jsem docela zvědav.

 4. prutořadí neboli lipové tyče (Anna Spěváčková, 6.10.2015 14:38:02) Odpovědět

  Zhotovitel ulice firma Strabag se brání, že špatné výpěstky popletla a dodala zahradnická firma pana Hnilici (to je pán, který s oblibou vypracuje posudek na stromy tak, že jsou navrženy ke kácení a pak je ovšem jasné, kdo dodá náhradní sazenice). Zlé jazyky tvrdí, že město v projektové dokumentaci nekonkretizovalo, jaké mají mít nové výpěstky parametry, že udalo jen výšku a ta je v pořádku. V každém případě se město nechalo na webu slyšet, že sazenice budou nahrazeny za jiné, správné. Jenže tady je kámen úrazu: podle Rozhodnutí o kácení lip má být náhradní výsadba v Masaryčce tvořena 25 kusy tzv. stříbrných lip s kulovitou korunou. Jenže, jak jsme nyní zjistili, tyto lípy se velkou měrou podílejí na masovém úhynu čmeláků, média uvedly, že v červenci v Plzni umřely tisíce čmeláků kvůli nektaru z těchto lip. Na vině je buď nestravitelný cukr manóza nebo málo výživný nektar, kterého sice čmeláci spolykají dostatek, ale nestačí je uživit a proto hynou. Odborníci se přou, ale jedno je jisté: tyto stromy nesmí být v Masaryčce vysazeny. Proto Spolek občanů Neratovic jako účastník řízení dnes dal do podatelny žádost o obnovu řízení, aby byly zvoleny jiné stromy jako náhradní výsadba, jelikož rozhodnutí nebylo dosud vykonáno. Jak si s tím poradí radnice, nelze odhadnout. Buď uzná svou neznalost a napraví pochybení, nebo bude tvrdohlavě setrvávat na svém rozhodnutí a výsadbu nebezpečných exotických stromů prosadí. A pak pánbůh s námi a zlé pryč, jak zde říkáte, a čmeláčkům lehkou smrt.

 5. ach, ten pravopis... (Anna Spěváčková, 6.10.2015 14:39:52) Odpovědět

  Média uvedla.....no to je ale hrůza.

 6. cyklopruhy (Roman, 7.10.2015 7:45:22) Odpovědět

  Nechci se zastávat parkujících řidičů v cyklopruhu, ale když 2.10. byl odstraněn zákaz vjezdu do Masarykovi ulice a 6.10. tam ještě není nainstalované kompletní dopravní značení tak je těžké soudit řidiče. To samé se dá říct o cyklistech. Chvilku jsem stál u silnice a pozoroval jsem těch pár cyklistů co tudy projeli a 9 z 10 jich jelo mimo cyklopruh. (a bylo to v místě kde žádné auto neparkovalo) Takže než začneme všechno kritizovat tak bychom tomu měli dát čas aby se ukázalo dle získaných poznatků zkušeností co je špatně a co není. ;-)

 7. divné (jhjii, 7.10.2015 13:10:57) Odpovědět

  když už je to postavené, teprv se bude posuzovat co je špatně a co ne?

 8. Spěváčková a cyklisti... (medz, 8.10.2015 10:16:58) Odpovědět

  Spěváčková a cyklisti by se měli jít bodnout a nejlíp ještě pak zahrabat 6 metrů pod zem

 9. anonym (Anna Spěváčková, 8.10.2015 12:57:30) Odpovědět

  A ty jsi chlapečku nebo dívenko, kdo???? To nemáš ani tolik odvahy, aby ses podepsal svým skutečným jménem? Jsi lempl a srab.

 10. Komentář Spěváčková a cyklisti (Jan z Rokycan, 8.10.2015 13:03:08) Odpovědět

  Ty jsi zrovna ta opice za volantem,že reaguješ takhle,viď!!! Skoč do zdi a přikrej se omýtkou. ;-)

 11. Komentář Spěváčková a cyklisti (Jan z Rokycan, 8.10.2015 13:05:26) Odpovědět

  Sákryš! Paní Spěváčková! Vy jste mě předběhla,teď to vypadá,že reaguji na Váš komentář!!! :-O ;-) :-D

 12. prosba (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 8.10.2015 13:54:47) Odpovědět

  Prosím všechny komentující, aby se vzájemně neuráželi. Děkuji.

 13. Značení (Jarda, 8.10.2015 17:36:20) Odpovědět

  Označení cyklostezek tam montovali dělníci až dnes odpoledne, takže do té doby to byla pouze červená silnice.

 14. ale, ale (Anna Spšváčková, 8.10.2015 21:17:20) Odpovědět

  Takže má platit: Kdo do mně kamenem, já do něho chlebem? Ani náhodou. Jsem už letitá dáma a nikdo mě nebude jen tak urážet. To bych si vyprosila.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz