Neratovický fotbalový podzim snů

FK NeratoviceNeratovice patřily mezi městy našeho regionu vždy k fotbalové baště. Po finančních problémech a sloučení s Kladnem a následné potupné sezóně (kdy Neratovice hráli divizi jako Kladno B) a následných dalších pádech to po letošním fotbalovém podzimu vypadá, že se zase blýská na lepší časy.

Bylo nezvyklé, když nejvyšší soutěž v okrese hrály Ovčáry (třetí liga) a Libiš (divize). V Neratovicích se dala dohromady parta lidí kolem Jiřího Kafky a chtěli s tím něco udělat. A mladý tým složený téměř výhradně z hráčů z Neratovic a okolí začal růst. A v letošní sezoně se opět stal nejlepším klubem v regionu, když zažil mimořádně úspěšnou podzimní polovinu divizní soutěže. Přitom před sezonou odešel brankář Prošek, někteří hráči doléčovali zranění a někteří dali dokonce fotbalu vale. Mužstvo ale neztratilo charakter a bylo schopné zápasy s papírově silnějšími týmy ubojovat a se slabšími soupeři body neztrácet. Konečná bilance v půlce soutěže – 7 výher, 5 remíz a pouze 3 porážky, 5. Místo a skóre 26:15.

Tým dopředu táhnul útočník Kozák, který si připsal 8 gólů a stejný počet gólových přihrávek. V brance se pak v zápasech, kdy dostal důvěru, vytáhl jediný zahraniční hráč klubu brankář Luksik. Mezi týmové tahouny patřily zkušení Buldra a Chrdle, první si dříve v Neratovickém dresu zahrál druhou ligu, druhý patřil ještě předminulou sezonu k nejlepším kanonýrům třetí ligy. Právě o Kozáka a ještě obránce Jínu se na podzimním přestupovém trhu mají údajně ucházet i některé druholigové celky.

Fotbalový expert Musil Neratovický tým ve třech zápasech sezony viděl a právě Jína ho velmi zaujal: „Je to pořád mladý dvacetiletý hráč. Je silný na míči, neodkopává zbrkle míč dopředu, dokáže vykombinovat složité obrané situace, když protihráči presují. Na hřišti připomíná někdejšího hráče Slavie Suchopárka. Potřeboval by si vyzkoušet vyšší soutěž, kde se herní situace musí řešit ve větší rychlosti. Pokud by se jeho herní projev ani ve vyšším tempu nezměnil, pokud by rychlostně a myšlením v kvalitnějším týmu uspěl, je to hráč druholigových parametrů. Dovedu si představit jeho působení v týmu jako je Střížkov, Most nebo Opava.“

Tak jen doufejme, že fotbalová rvavost hráčům a chuť dělat fotbal „bafuňářům“ vydrží a Neratovice čeká dobré fotbalové jaro.

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz