Neratoviští zastupitelé neskočili kraji na špek

Budova bývalé polikliniky ve starých Neratovicích je dlouhodobě ostudou. Nemůžeme napsat města, protože je v majetku kraje. Často zde bivakují bezdomovci, občas se tu najde mrtvola. Bodejď by ne, když přístup do poměrně rozsáhlé budovy není nijak zabezpečen…

Neratovická radnice se opakovaně na kraji domáhala zabezpečení této stavby tak, aby do ní byl znemožněn přístup. Tedy zazdění všech vchodů a oken, ideálně ještě obehnání budovy plotem. Náklady v řadu dvou až tří set tisíc korun. Místo toho se kraj pokusil budovu, která je dobrá tak leda k demolici nebo na přestavbu na zařízení, které by se po střechu napěchovalo uprchlíky či nepřizpůsobivými občany, převést do majetku města.

Radě města byl krajem předložen návrh na bezúplatný převod budovy a pozemků. Projednala jej 10. června se závěrem, že zastupitelstvu jednomyslně doporučuje převzetí budovy do majetku města neschválit.

Zastupitelé o záměru jednali na svém červnovém zasedání. V diskuzi proti přijetí tohoto (danajského) daru vystoupil zastupitel Falta s dotazem, jaký je tlak na vlastníka, aby budovu zabezpečil. Podle starostky město zasílá opakované požadavky na Krajský úřad na zabezpečení budovy a odstranění skládky, která se v objektu objevila. Kraj se podle starostky již pokusil budovu bezplatně převést také na Spolanu, která ji však odmítla převzít. Podle vyjádření úředníka z odboru správy majetku město dokonce uvažuje o exekučním nařízení vůči kraji, pokud budovu nezabezečí.

V hlasování pak zastupitelé přijetí budovy v dezolátním stavu odmítli, za což zaslouží pochvalu jak radniční koalice, tak opozice. Jediným zastupitelem, který byl pro přijetí bývalé polikliniky do majetku města byl Aleš Kocourek, který v diskuzi uvedl, že budovu je nutné zabezpečit, aby se tam nestal nějaký úraz.

hlasovani Neratovice

Takto hlasovali o přijetí hrůzostrašné budovy do majetku města zastupitelé.

Jak to vypadalo v budově již před 11 lety, kdy se zde vyřádili ,,umělci z Prahe” se můžete podívat ZDE. Od té doby zde jsou pouze mrtvoly, bezdomovci a hromadící se odpadky.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Doplnění (Pavel P, 9.7.2015 12:22:59) Odpovědět

  Kocourek byl proti tomuto danajskému daru, což v diskuzi dával zřetelně najevo. Říkal, aby město opět vyzvalo vlastníka budovy,tj. kraj. aby bývalé středisko zabezpečil nebo se tam stane nějaký úraz. Při hlasování se zjevně "uklikl", což vyvolalo v sálu následné veselí. Na dotaz starostky, zda-li požaduje opakované hlasování řekl, že to není nutné, neboť výsledek hlasování je zřejmý a program jednání pokračoval dál.

 2. za co, soudruzi? (Anna Spěváčková, 9.7.2015 12:55:26) Odpovědět

  Myslím, že jen duševně zcela úchylný a nesvéprávný zastupitel by hlasoval PRO převedení bývalé polikliniky do majetku města. Proto teď přemýšlím, za co ta pochvala. Zastupitelé přece slibovali, že budou rozhodovat v zájmu města a občanů, ne? V tomto případě svůj slib splnili, ale když zastupitel Šanda navrhl, aby převedli 5 milionů určených na stavbu parkoviště do rezervy (tím by de facto parkoviště padlo), PRO hlasovali pouze tři, zbytek souhlasil se zničením dvou hektarů kvalitní půdy a ohrožením bezpečí a zdraví obyvatel panelových domů. Zničení kvalitní půdy v době, kdy je většina půdy ohožena erozí ať už vodní nebo větrnou, kdy hozí čím dál vyšší teploty a delší období sucha, je zločin.

 3. poděkování Pavlu P (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 9.7.2015 13:58:05) Odpovědět

  Dobrý den Pavle,
  děkujeme za doplnění. Bohužel Vámi uvedené není nijak zaznamenáno v zápisu z jednání zastupitelstva.

 4. takže město (hm, 9.7.2015 14:05:56) Odpovědět

  je zase z obliga. U Almedy-Spolany odsunuli problém, u baráku si dopisují a ty občane nám zatleskej, jak na to nekašlem a staráme se o bezpečí a rozvoj města.Děkujeme.

 5. současná poliklinika (x, 9.7.2015 14:22:00) Odpovědět

  V Neratovicích je ale umístěna dobře, za to město zaslouží pochvalu. Pokud někdo z baráku vypadne z okna, nebo na někoho spadne tu omítka, nebo kus okna, či předmět letící od temperamentních obyvatel domu Kojetická, mohou lékaři hned zasáhnout.

 6. častěji (Jura, 9.7.2015 15:21:47) Odpovědět

  letí plivanec

 7. staré Neratovice (Emerich Erdos, 22.7.2015 10:50:23) Odpovědět

  Pobavilo mě slovní spojení "staré Neratovice".

 8. pro pana Erdose (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 22.7.2015 11:53:34) Odpovědět

  Šalom uvracha,
  první zmínka je z roku 1227, což je o pouhých třikrát sto let později, než o Mělníku. Prostor na březích Labe, kde se dnes nachází část města s místním názvem Staré Neratovice, byla zřejmě osídlena již za paleolitu, nepřetržitě osídlena pak od mezolitu. Místní se živili převážně rybolovem, převoznictvím a jak web města zatajuje, také okrádáním kolemjdoucích na zde vedoucí obchodní stezce a prostitucí ˇčasto doplněnou vyprávěním pokleslých anekdot). V podstatě polovina těchto činností přežila do dnešních dnů (rybolov a převoznictví to není).
  Ale máte pravdu pane Erdosi, spojení staré Neratovice je humorné.

 9. k příspěvku č. 8 (Emerich Erdos, 22.7.2015 16:48:39) Odpovědět

  Dobrý den,

  děkuji za velmi zajímavé upřesnění. Měl jsem za to, že Neratovice jsou podobně historické město (nikoliv sídlo) jako např. Havířov. Je pravdou, že pokud město vyrostlo poblíž a následně pohltilo vesnici, může neznalému člověku připadat uvedený obrat humorný, ale podle toho, co píšete, má perfektní logiku. Zatím jsem v Nera neslyšel ani jednu pokleslou anekdotu, budu se muset víc snažit!


end is near

Kontakt

iSoutok.cz