Neznalost zákona neomlouvá. Ani u ČSSD.

Čssd v Neratovicích prochází velkou proměnou. Z nevýrazné strany, která ať byla v koalici nebo v opozici, byla poněkud nevýrazná, čiší snaha stát se hybnou politickou silou ve městě. Nové tváře, které se v ní, možná i s vidinou volebního vítězství, derou do čela, však občas dělají velké boty. Naposledy prokázaly fatální neznalost zákona o obcích. A sympatické oživení demokratické levice v Neratovicích tak dostává nehezké trhliny…

Neratovičtí občané a internetoví diskutéři snahu o proměnu strany zaregistrovali a někteří z nich se pustili do nejrůznějších spekulací. Chvíli se mluvilo, že za novými lidmi v ČSSD je jistá neratovická (geograficky libišská) stavební firma, jindy se na internetu objevil návrh neratovické ČSSD předělat park u městského stadionu na parkoviště (přičemž nikoho ze socialistů nenapadlo mnohem elegantnější řešení – požádání TJ, aby byla asfaltová plocha za tribunou zpřístupněna pro parkování rezidentů, TJ závislá na dotacích od města by jen těžko mohla tento návrh odmítnout). Nyní zveřejnila Místní organizace ČSSD Neratovice své usnesení k žádosti provozovatele nemocnice o odkoupení budovy od města. V usnesení ČSSD požaduje, aby o případném prodeji budovy rozhodovalo celé zastupitelstvo, nikoliv pouze Rada města Neratovice. Je překvapivé, že toto usnesení vzešlo ze strany, která v zastupitelstvu dlouhodobě působí a měla by tak základní legislativu, kterou je Zákon o obcích velmi detailně znát. Je to natolik zásadní věc, jako kdyby řidič nevěděl, že na značce STOP také dává přednost v jízdě…

Zákon o obcích (paragraf 85) totiž výslovně říká, že výhradní právo pro dispozici s nemovitým majetkem má zastupitelstvo města. MO ČSSD se tak klidně mohla usnést na tom, že letošní rok ponese letopočet 2013. Logika usnesení by byla stejná… V tomto ohledu je třeba férově uvést, že znalost fungování a správy města je například u občanské aktivistky Anny Spěváčkové /SZ/ na nesrovnatelně vyšší a profesionálnější úrovni a takovýchto přehmatů se ve svých kritikách nedopouští.

Zákon o obcích: http://zakony.kurzy.cz/128-2000-zakon-o-obcich/

Bod usnesení MO ČSSD Neratovice (dle www.neratoviny.cz ): „Zastupitelé zvolení na kandidátce ČSSD proto budou na zasedání zastupitelstva prosazovat, aby usnesení zastupitelstva výslovně obsahovalo ustanovení, že o odprodeji může rozhodnout výhradně zasedání Zastupitelstva města, nikoliv pouze Rada města, a že veřejnost bude plně informována o všech podrobnostech případného odprodeje objektu městské nemocnice přinejmenším dva měsíce před příslušným hlasováním.“

Faktickým výhodám i rizikům, která by mohla nastat případným prodejem budovy nemocnice, se chystáme věnovat v blízké době. A mimochodem – víte, jak hlasovala ČSSD o odprodeji budovy nemocnice v Kralupech nad Vltavou? : - )

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Jirko, Jirko, (Tomáš Malina - iSoutok, 27.3.2013 13:08:38) Odpovědět

    myslím, že v textu bys měl doplnit náš názor, že informace o údajném napojení nových členů ČSSD na stavební firmu považujeme za fámu. Tak alespoň takto do komentářů. Jinak souhlas. Je to hrubá neznalost, zarážející a vysoce neprofesionální. A to říkám jako příznivec intelektuálně orientované humanitní levice.

  2. Kousavý článek (Stanislav Šnaidr, 21.5.2013 9:07:28) Odpovědět

    Dobrý den, pro nás vede cesta přes občanská sdružení, zapojení se do akcí a každodenní sledování dění ve městě. Ono to jinak nepůjde, bez počátečních zkušeností... Jeden nevěděl o aktivitách druhého. To se musí a muselo změnit.

    Prozradíte mě tu libišskou stavební firmu? Víte, tu pro níž už "sháním zakázky".Mě to dodneška nikdo neřekl o koho se jedná. A pokud kralupská ČSSD hlasovala pro prodej budovy, rád jim sdělím informace jak se nám "vyplatilo" pustit např. technické služby města soukromé firmě u nás :-)


end is near

Kontakt

iSoutok.cz