O projektu

Historie iSoutok.cz se začlala psát v létě roku 2012. Parta pivních povídačů naříkala, že neexistuje živý regionální web, který by přinášel svobodný, hodnotící, kritický i chválící pohled občanů na dění v největších městech Mělnicka. A protože od slov nemá být daleko k činům, narodil se iSoutok.cz.

Porod byl komplikovaný. Původně jsme měli zájem o doménu ranař.cz a podtitul měl být region na řece. Obsahově jsme si nechtěli brát servítky. Jenže doménu vlastnil Microsoft na svůj mailový projekt (takže kdo chce mailovou adresu bedrich@ranar.cz, má ještě možná šanci :-). A s Microsoftem se tahat o doménu asi není moc dobře možné. Při hledání dalších vhodných a krátkých slov padly návrhy soutok.cz a čenich.cz. Soutok byl obsazený, čenich.cz také. Hledalo se dál. Praotec iSoutok.cz Tom Malina řešil doménové a webové záležitosti pracovně a přitom se zmínil o potřebě vhodné domény pro regionální web Mělnicka. A po pár minutách jednání si plácl na bezplatný pronájem domény iSoutok.cz. No bezplatný.... Naši čtenáři se nevyhnou zobrazování reklam, na druhou stranu redakce se nemusí starat o redakční systém, platbu domény, hosting a přiměřenou propagaci blogu. Blogu o životě na Měnicku. Tento podtitul při jedné pivní seanci nakonec zvítězil.

Blog se postupně obsahově ustálil a našel si několikatisícové publikum. Trochu k překvapení autorů, kteří čekali tak pětkrát menší. Snahou blogu je informovat o událostech, přinášet na ně pohled politicky neangažovaných občanů (zatím?), kteří si přejí jen to, aby jejich města fungovala, žilo se v nich dobře a nekradlo. No a k tomu se snažíme naší malou, skromnou snahou přispět. Moc nás za to nemají rádi různí politici nebo političtí podnikatelé. Dostáváme od nich čas od času takové nehezké maily. Zvykli jsme si a přijali dobré opatření - s aktivními politiky, představiteli měst se osobně nestýkáme a veškeré rozhovory, informace atd. požadujeme mailem. A do obsahu, který zveřejníme, nezasahujeme. Osvědčilo se nám to. Inspiroval nás k tomu spolek Kverulant. A asi je namístě i poděkovat politikům a představitelům různých městských organizací, že až na pár výjimek s námi otevřeně komunikují. A když ne, tak to napíšem :-).

Díky za přízeň, uvidíme, jak námnápady a elán vydrží dlouho. A také majiteli domény, na kterého chodí za naše články sem tam nějaké to udání... Díky i za náměty, které posíláte, byť k nim ne vždy seženeme relevantní informace.

Redakce: Tomáš Malina, Jirka Antoš a putovní spolek pivních přátel THON ( isoutok@email.cz )

Technické zajištění, poskytovatel domény: 2 Partners, s.r.o., Jan Morava ( info@2partners.cz )


end is near

Kontakt

iSoutok.cz