O tom, že nic není zadarmo.

Může si Mělník při připomínkování spalovny vyskakovat? Porodnici na Mělníku se daří. Drahoš se Zemanem na Mělníku prohrál 3:17. A zas jeden prázdný volební slib.

Nic není zadarmo

Informace o plánované přeměně EMĚ na spalovnu odpadů jitří emoce veřejnosti. A tak je dobré připomenout zlaté pravidlo, že nic na světě není zadarmo.


Pokud město přijímá od nadace ČEZu peníze na oranžové přechody, oranžová hřiště, výsadbu stromů, pokud nechává ČEZ sponzorovat kulturní akce (ČEZ je v souhrnu uplynulých let jednoznačně největším sponzorem), jak moc si myslíte, že si město může v rámci zpracovávané studie dopadů na životní prostředí chystané spalovny vyskakovat?


Odpověď, že asi moc ne, se dosti nabízí…

Porodnice žije

V Mělnické nemocnici přišlo na svět v roce 2017 1167 nových lidí. Úžasné číslo, vzhledem k tomu, že ještě před pár lety byla mělnická porodnice na hraně zrušení, protože v nejhorších letech vykazovala v průměru kolem jednoho porodu na den a potýkala se s nedůvěrou rodiček. To se podařilo změnit. Při tomto počtu porodů zrušení mělnické porodnice nehrozí. A to je velmi dobrá zpráva.

Kde na Mělníku vyhrál Drahoš?

Podrobnějším pohledem na výsledky prvního kola prezidentských voleb zjistíte, že Jiří Drahoš na Mělníku ve třech ze dvaceti okrsků zvítězil. Jednalo se o historické jádro města, Vehlovice a Chloumek. Ve všech zbylých sedmnácti okrscích zvítězil Miloš Zeman.

Nejvyšší účast byla u okrsku 3 - který se nachází mezi hřbitovem, centrem města a nemocnicí (včetně jejího blízkého okolí). Účast zde dosáhla 72,66%.

Nejnižší účast byla v historickém centru (okrsek 1), kde dosáhla pouze 30,61%. Nejspíše je to však dáno tím, že mnozí občané mají uvedeno trvalé bydliště na ,,radnici,” fakticky se ale vůbec na této adrese nenacházejí a často ani na Mělníku nebydlí. Druhou nejnižší účast zaznamenala komise č. 16 - Pšovka.

Veřejná wifi? Sliby a realita

Zastupitel Rudolf Fidler otevřel na prosincovém zastupitelstvu téma veřejných bezplatných wifi sítí na Mělníku. Tedy konkrétně, zda město bude takovou síť například v parcích nebo na dopravním hřišti budovat. O tématu jsme se již zmínili.

Nyní se k němu na upozornění čtenáře vracíme. Starosta otázku přehrál na zastupitele Tichotu s tím, že to bylo jeho politické téma. Jak ale dodnes můžete vidět na webu uskupení Mé město, ve volebním programu mělo veřejné wifi sítě i starostovo uskupení. Stejně tak tento programový bod přijala za své i celá koalice.


Její představitel v zatupitelstvu však k úžasu našeho čtenáře prohlásil, že je proti veřejným wifi, v době vzrůstajícího kyberzločinu to prý není dobré řešení, děti už si hrát neuměj, to můžou sedět doma a máme je vést k tomu, aby si uměly hrát a poznávali přírodu. Pokud má někdo z rodičů potřebu, aby jejich děti měly internet v mobilu, má jim to zaplatit.


Tož tak už to s těmi sliby bývá…


Nashledanou za týden, kdy budeme psát o překvapivé aktivitě starosty k podzimním volbám.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. + (N.N., 21.1.2018 22:59:24) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Zatupitelstvo je určitě jen nevinný překlep, že ano :-)

  1. Re: + (Tomáš Malina (isoutok.cz), 22.1.2018 9:49:53) Odpovědět

   Dobrý den,
   ano, je to překlep. Ale teď už ho tam musíme nechat :-)

 2. spalovna (Emerich Erdos, 22.1.2018 5:56:16) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Nikdo neplanuje premenit prestavbu EME na spalovnu. V planu je pristavet spalovnu v arealu EME, to je dost velky rozdil.

  1. Re: spalovna (Honza, 6.2.2018 10:48:11) Odpovědět

   Elektrárna končí. prodloužit životnost nelze. Logicky nelze využít vše co je v areálu, ale v principu jde o to, že až se nebude spalovat uhlí, tak a, tak se bude spalovat odpad. je na to navázaný teplovod a je tam i infrastruktura (likvidace popela, atd.). proto bojovat proti spalovně je dle mého názoru plýtvání energií a spíše bychom měli bojovat za řešení dopravní situace v okolí, znovu otevřít téma velkého okruhu kolem Mělníka, vyjednat investiční dotace pro město Mělník, resp. okres Mělník, atd.

 3. Sranda (Tonda, 22.1.2018 10:53:33) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Ten poslední o té WIFI? To je sranda ne?

  Starosta to přehrál na Tichotu a Vy zase zpět na starostu. Nicméně jsem rád, že zde píšete něco o Tichotovi. Bohužel tohle je spíš takové téma, u kterého si řeknete " tak co no"a jdete dál...

  1. Re: Sranda (Tomáš Malina (isoutok.cz), 22.1.2018 12:16:51) Odpovědět

   Dobrý den,
   píšeme vždy o tom, co nám přijde nějakým způsobem zajímavé. Když pan zastupitel Tichota navrhl tajné hlasování, také jsme o tom psali, stejně tak o piánu atd.Považuji za přirozené, že jiné lidi zaujmou jiné události, nebo na ně mají odlišný pohled. To je naprosto v pořádku, dokonce je to v kultivované společnosti žádoucí a zdravé.
   Téma veřejné wifi bylo zajímavé tím, jak se k němu postavila koalice jako celek... Kdo popře vlastní priority jednou, udělá to kdykoliv.

 4. Varady (Karel, 26.1.2018 19:40:04) Odpovědět

  Pan varady na zastupitelstvu nemluvil Pravda, pan Tichota he borec


balisety stop

Výkop

Kolo první - zastupitelstvo

Kolo druhé - mediální (Mělnický deník) (iDnes.cz)

Kolo třetí - kolik stálo dopravní značení na Pražské

Kolo čtvrté - Za co může policie a za co město?

Kolo páté - konec balisetů?

Kontakt

iSoutok.cz