O víkendu startuje Gambrinus liga. Na jaké trháky vyrazit?

O víkendu bude zahájena jarní část fotbalové prvoligové sezóny. V zimní přestávce se uskutečnila řada nebývale atraktivních přestupů jak v rámci ligy, tak návraty osobností ze zahraničí. Kam a kdy vyrazit z Mělnicka na Baroše nebo Kováče? Kdy hraje Sparta s Plzní? Kdy bude derby pražských S?

Českou ligu nepovažuji za tak špatnou, jak se o ní často mluví. Poslední dva ročníky jsou naopak jedny z těch nejatraktivnějších. Padá hodně gólů, řada týmů po vzoru Plzně ustálila své hráčské kádry a snaží se radši jeden ze tří zápasů vyhrát, než tři remízovat. Některé zápasy navíc mají náboj bez ohledu na postavení týmů v tabulce. Také prostředí českých stadionů se rok od roku lepší. Jaké zápasy si tedy nenechat ujít?

Desátého března se na Spartě odehraje souboj domácích s Jabloncem, ze kterého v zimní přestávce vykoupili střelce Davida Lafatu. Bude dostávat Lafata přednost před Kweukem? Trefí se proti „svým“. Komu bude fandit Pelta, předseda fotbalového svazu, majitel Jablonce a bývalý funkcionář Sparty?

Ve stejný den (10.3.) je naplánován výkop zápasu mezi Mladou Boleslaví a Plzní. Domácí posílili o Davida Jarolíma, dlouholetého hráče Bundesligy, zápasy s Plzní patří každý rok k tomu nejhezčímu, co se na Městském stadionu v Boleslavi odehrává. Obě mužstva preferují útočný fotbal.

O týden později (17.3.) zavítá do Edenu na stadion Slavie úřadující mistr Liberec se zimní posilou Kováčem. Bude Kováč svádět souboje s Feninem, který se po životních eskapádách a působení v Německu vrátil do Čech? Jak se ve Slavii uplatní Košická legie?

30.3. bude dnem D fotbalového jara. Naložte si žebra, naražte soudek piva, pozvěte kamarády. Nebo rovnou vyražte na Letnou na Spartu s Plzní. Pomstí se plzeňští za Křetínského kabelu? Bude zápas soubojem o první místo? Dá gól Lafata nebo Tecl? Co předvede Horváth? Kolik plzeňských fans vyrazí na Letnou? Trumfnou největší výjezd v dějinách Gambrinusligy, kdy na Letnou dorazilo v roce 2003 5.000 fanoušků z Ostravy?

13.4. se odehraje derby pražských S. Bude tentokrát aréna Sparty na Letné vyprodána? Rozhodne derby nějaký náhradník Sparty (jak bývá poměrně pravidlem)? Nebo Slavia porazí Spartu podruhé v sezóně?

Den poté (14.4.) se můžete vydat do Mladé Boleslavi na Milana Baroše. Bude zde hrát v problémech se zmítající SK Slezská neboli Baník Ostrava. Jeho fanoušci tradičně obsadí nejen sektor pro hosty, ale i část přilehlé tribuny. Budou si supporteři hostů řešit nevyřízené účty s místní ochrankou z loňského jara? Nebo tak jako v dosavadním průběhu sezony budou držet basu s vedením klubu a nepůsobit mu další potíže formou pokut za jejich chování?

26.5. vám doporučíme trochu delší cestu – na Stínadla do Teplic. Zápasy Teplic se Spartou jsou vždy vyhrocené. Teplický klub pojí s naším regionem jméno Pavla „Čoudy“ Verbíře, dnes již pouze funkcionáře klubu. Může to být zápas, ve kterém Sparta přijde o šanci na titul.

Vzdálenost na fotbalové stadiony:

Letná (Sparta Praha)

Z Mělníka 48 km

Z Neratovic 26 km

Z Kralup 30 km

Parkování – P+R Holešovice nebo P+R Letňany, dále metrem na Vltavskou a 10 minut pěšky na stadion

Eden (Slavia Praha)

Z Mělníka 52 km

Z Neratovic 31 km

Z Kralup 34 km

Parkování – Obchodní centrum Eden, přejdete ulici a jste na stadionu.

Městská stadion Mladá Boleslav (FK Mladá Boleslav)

Z Mělníka 45 km

Z Neratovic 51 km

Z Kralup 60 km

Parkování – u Kauflandu, 3 minuty pěšky na stadion.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz