Občan se ptá. Starosta mlčí, média mlčí.

Občan města Jiří Dohnal napsal starostovi otevřený dopis. Zatím se dočkal jen obvinění, že dělá politickou kampaň. Zastupitel Kowanda napsal novoroční přání a slib. Budeme hlídat, jak ho dodrží. A jedna velká pocta mělnickým vinařům.

Aby bylo jasno...

Je to už několik týdnů, co občan města vyzval otevřeným dopisem starostu Ctirada Mikeše, aby doložil, jak uhradil se svou manželkou rekonstrukci bytu, který mají od města pronajatý. Rekonstrukce bytu totiž byla podmínkou nájmu a byla ve výběru nájemníků zohledněna.

Proč je to důležité? Protože rekonstrukci bytu (dle starosty v hodnotě 800.000,- korun) prováděla firma, která, jak se ukázalo, dostávala (a možná ještě dostává) od města zakázky bez výběrových řízení. Konkrétně zakázky v hodnotě přes 20 milionů korun byly realizovány bez výběrového řízení, další 4,4 milionu korun s výběrovým řízením.

Starosta nejen, že na otázky otevřeného neodpověděl, ale neutnul spekulace ani tou nejjednodušší možnou formou - výpisem z účtu jako dokladem, že rekonstrukci se svou partnerkou uhradili (transakce by nepochybně byla bankou doložitelná, neboť zákonem daný limit pro hotovostní platby je 270 tisíc korun).

Zajímavé je i naprosté mlčení médií (Mělnický deník, Mělnicko), které podklady od autora otevřeného dopisu dostali. Jediné logické vysvětlení - obava, že v případě starostovi nenakloněných článků by přišli o příjem z inzerce (město, technické služby, MEKUC atd. jsou dost možná největšími zadavateli reklamy na Mělníku).

Možná je to vše jen zlá shoda náhod. Jak ty zakázky bez výběrového řízení, tak to, že si družka starosty zrovna tuto firmu ze všech mělnických na rekonstrukci bytu vybere, tak to, že starosta z principu nechce ukazovat transakce na účtu. o to jednodušší by však bylo, kdyby starosta tyto spekulace utnul...

Novoroční přání

Zastupiteli Petru Kowandovi se dostala ta čest (jaká to náhoda!), že mohl z titulní strany měsíčníku Mělnicko, ve kterém hojně inzeruje mělnická radnice a městské organizace, popřát občanům do nového roku.

Petr Kowanda v přání napsal: ,,Jako zastupitel našeho krásného Města Vám mohu slíbit, že tak jako v minulých letech budu při svém rozhodování vždy upřednostňovat zájmy Mělníka a jeho obyvatel.

Za sebe Vám tedy slibuji, že nejen v příštím roce, ale i v těch dalších letech, budu aktivně jako dosud vystupovat proti zvyšování ceny vodného a stočného, snažit se společně s občany dotčených lokalit omezit nekontrolovaný rozvoj kontejnerového překladiště v přístavu v Mlazicích a bránit pro Město nevýhodným prodejům a směnám majetku."

Na jeho hlasování v zájmu občanů, až se bude projednávat například prodej pozemku společnosti Bohmos (a dalších), si tedy opravdu dáme pozor...

Obrovská pocta školnímu statku

Obrovské pochvaly se dostalo vinařům z mělnického školního statku od uznávaného someliéra Ivo Dvořáka v časopisu Týden. Ten mezi pět vín, jejichž koupí nelze udělat chybu, zařadil i Ryzlink rýnský 2014 právě z produkce Školního statku Mělník.

K takovému ocenění práce místních vinaří opravdu nedochází každou chvíli, a tak všem, kteří se produkci vína na školním statku věnují projevujeme alespoň takto hlubokou úctu. A vám doporučujeme pár lahví zakoupit. Nebudou.

PS: A degustujte, prosím, až doma, lavička už zase stojí… :-)

Nashledanou za týden, třeba u toho, jak to bude s pálením odpadů u Mělníka.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Mlčí všichni - i Tichota a Schweigstil (kibic, 3.1.2018 7:46:53) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Mikeš má asi pěkně nahnáno a tak se ten problém snaží co nejvíc ututlat. Ale není sám, kdo zarytě mlčí. Možná je jich v tom namočených více

  1. Re: Mlčí všichni - i Tichota a Schweigstil (JX, 7.1.2018 17:27:34) Odpovědět

   Však už jsou všichni 3 ve STANu ne? Tak už se bát nemusí, strana už jim klid zařídí :D :D

   1. Re: Re: Mlčí všichni - i Tichota a Schweigstil (J. Dohnal, 9.1.2018 10:44:36) Odpovědět

    Tato informace je někde dohledatelná a ověřitelná?

    STAN přeci vždy prosazuje maximální transparentnost a hospodárnost:-)

    1. Re: Re: Re: Mlčí všichni - i Tichota a Schweigstil (JX, 9.1.2018 16:17:56) Odpovědět

     Na webu Středočeského kraje je v seznamu členů zastupitelstva pod jeho jménem uveden volební subjekt: STAN. Mimochodem, docela by mě zajímalo, jestli ho zasedání zastupitelstva na kraji taky tak "vyšťavuje", jako na Mělníku. Možná by to tu měl zabalit a chodit jen tam... tady ho jen obtěžují občané a ještě ho nutí, aby pracoval od rána až do večera... a ulevilo by se všem ;-)

     1. Re: Re: Re: Re: Mlčí všichni - i Tichota a Schweigstil (Schweigstill, 9.1.2018 18:16:43) Odpovědět

      https://www.kr-stredocesky.cz/web/urad/clenove-zastupitelstva
      Na Mělníku se za to stydí???
      Za kolik subjektů už kandidoval???

      1. Re: Re: Re: Re: Re: Mlčí všichni - i Tichota a Schweigstil (JX, 9.1.2018 18:53:12)

       Kdoví... nebo možná zjistil, že jeho domnělá nedotknutelnost není až tak nedotknutelná a svým chováním si nadělal až příliš mnoho nepřátel.

 2. pan Kowanda nemlčí (Petr, 4.1.2018 7:54:31) Odpovědět

  Jeho novoroční přání s úsměvem v Mělnicku bylo tedy hodně trapné. Ale to co předvedl na zastupitelstvu a jeho "vtipné" pochvaly, to byl vrchol trapnosti a ubohosti. Kdo jste to neviděl, tak se na to podívejte. Pan Kowanda veřejně jasně ukázal, co je za člověka.

 3. Blekotání (Ondra, 4.1.2018 18:03:51) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Vtipné pochvaly mě baví pořád. Spíše jsem zaskočen. Proč nenapíšete, jak je to s Tichotou a jeho manželkou protlačenou do vedení Mekucu??

  Zastává pozici, kde nahradila paní X, ta byla vyhozena z důvodu přetlaku lidí. Pak na její pozici vezmete manželku radního? O tom také napiešte. Tedy pokud tyto žvásty nepíše třeba Tichota sám, že? (náhoda)

  1. Re: Blekotání (Petr, 5.1.2018 11:48:27) Odpovědět

   Máte pravdu je to od pana Kowandy spíše blekotání, trapné blekotání. Proč tedy říká něco o pochvale za manželku atd?? Proč narovinu neřekne, že se mu nelíbí protlačení paní Tichotové někam do zaměstnání?? Níže se píše, že pan Kowanda říká věci přímo do očí. To je taky nesmysl. Pan Kowanda mluví rádoby vtipně a napřímo neřekne nic. Je to stejné, jako když "ironicky" navrhl dvojnásobnou odměnu pro pana Volfa. Jenže tu jeho ironii nikdo nepochopil a tak jeho ironie mohla stát nebo možná stála město 120000 navíc. Nevím jak to nakonec dopadlo, protože tam bylo nějaké úskalí jak to místostarostovi vyplatit. Pan Kowanda kritizuje téměř vše, ale dát za práci kolem Vinobraní někomu 240000 mě osobně přijde jako výsměch všem normálně pracujícím, protože se jedná o 20000 hrubého měsíčně, což je na některých pozicích měsíční mzda na plný pracovní úvazek.

   1. Re: Re: Blekotání (Ondra, 5.1.2018 17:14:24) Odpovědět

    Ale to snad neee. Paní Tichotova byla protlačena, v tom spolu souhlasime. Speciálně panu Tichotovi pan Kowanda řekne vše do oči. Staci se podivat na záznamy ze zsatupitelstva. Možná se mu vysmívá vtipným přáním, ale proč ne. Pan Tichota zase pořad lze, využívá zde isoutoku, kde píše a hází špínu na své kolegy. Také využívá falešný profil na Facebooku. Bohužel o tom nenapíšete, divím se, velmi zajímavé téma. Co třeba i tajná volba? Proč se pan Tichota schovává? Čeho se boji? Má nějaké komplexy? Je duševně v pořádku? Udělejte s panem Tichotou rozhovor o tomhle, je radní, občany to bude zajímat, co je s ním špatně.

    1. Re: Re: Re: Blekotání (Ondra, 5.1.2018 17:18:14) Odpovědět

     PS: Pana Volfa nelze komentovat, třeba mu chtěla opozice jenom dopřát. Přece je to velmi práce, jak říkal radní Tichota spolu s mistostarostou Schweigstillem. Dejte mu ty peníze! Pokud Vám vadí kolik za to má dostat, podívejte se kolik dostává měsíčně za tu drinu na radnici. 60 000 měsíčně (zapocteme tedy i vinobraní a poradnu na GJP). To je ročně okolo 800 000,-. Za cele jeho volební období 3.200 000 milionu korun. To je adekvatni za to co dela? PROBERTE SE.

    2. Re: Re: Re: Blekotání (Petr, 5.1.2018 23:06:13) Odpovědět

     Blekotání, blekotání, blekotání. Vaše i Kowandovo. Ten Tichota Vám dvěma leží hodně v žaludku. Víte, že mně je šumák, jestli má pan Tichota falešný profil. Zajímalo by mne jak to chcete dokázat?? Ale že někoho majetek vlastní jako někdo jiný je na Mělníku známá věc. Například zmiňovaná firma Bohmos. Komu asi fakticky patří její nemovitosti?? Netušíte?? A netušíte proč to tak někdo dělá?? Vždyť přece když něco vlastním, tak se za to nemusím stydět?? Ledaže by tady něco zapáchalo.

     1. Re: Re: Re: Re: Blekotání (Ondra, 6.1.2018 9:08:40) Odpovědět

      O tom nic nevim. Je to směšné a nevěřím tomu. Někdo něco vlastní a přitom to je nekoho jiného? Z vás čiší akorat závist. Každopádně vše zmiňované provádí radní Města, tedy predstavitel. Zajímalo by mě za jaké peníze postavil pan Tichota svůj nový dům? Třeba nějaké úplatky? Třeba v představenstvu Stredocekych vodáren? Celkove tomuhle “blogu” a tomu kdo sem píše (všichni víme kdo, ze Ondro) leží v žaludku pan starosta a pan Kowanda. Mne jde pouze o to, ze se zamerujete pouze na ne a přehlížíte důležité prohřešky ostatních.

      Jak jsem výše psal o panu Tichotovi. Nebo dělení zakázek pana Schweigstilla? Proč to zde není, je snad autor těchto článku zaujatý a leží mu v žaludku dva výše zmiňovaní pánové (pro hloupého, myslim Kowandu a Mikese, ať mě nachytate za slovo, jak to rad delate)??? Jak to je? Má autor článku podobné mindraky a komplexy jako Tichota? Není to jedna osoba?

   2. Re: Re: Blekotání (Martin, 7.1.2018 17:19:58) Odpovědět

    Nechci se nikoho zastávat, ale pokud si dobře pamatuji, tak pan Kowanda informaci o protlačené manželce panu Tichotovi do očí řekl už tehdy, když se to stalo a vyzval ho, aby se k tomu vyjádřil. A blekotání bylo spíš v odpovědi pana Tichoty.

  2. Re: Blekotání (Občan co se ptá, 7.1.2018 17:08:22) Odpovědět

   Proč se o tom nepíše? Protože by se pak ukázalo, že nejen on tam protlačil svou manželku, ale taky další ze zastupitelů, jeden z těch, co nedávno zastupitelstvo opustili...a možná taky proto, že by se přišlo na to, kdo všechno z vrchnosti o tom věděl a ještě to kryl. On je vůbec celý ten Mekuc tabu, proč nikdo nedotáhl do konce informaci o zpronevěře peněz na kterou se tam teď přišlo? Starosta se kasal jak pozve ředitelku na ZM, aby to vysvětlila a nakonec to vyřeší jednou nenápadnou větou, že byly předány informace. To vážně opozičním zastupitelům stačí? Konečně mají možnost odhalit velmi zajímavé věci pro občana a nechají to být? Pak snad ani nemá cenu to nakusovat. I když mají pochvalu za to, že na to alespoň přišli. Co vím já, tak tato informace měla být pokud možno utajena.

 4. Falešný profil (Milan, 4.1.2018 18:08:22) Odpovědět

  Proč nenapíšete o falešném profilu radního? Má snad pan Tichota nějaké problémy, že píše z falešného profilu? Bojí se vyjádřit svůj názor?

 5. Tajná volba (Illona, 4.1.2018 18:10:23) Odpovědět

  Čekala jsem od Vás nějaký článeček ohledně tajné volby, škoda. Proč ji pan Tichota chtěl? Nechápu, zde píšete o p. Kowandovi, ale on aspoň vše řekne do očí, ne jako Tichota, který se schovává za tajnou volbu


end is near

Kontakt

iSoutok.cz