Občané rozhodnou o novém názvu pro město Mělník

(TAA) Šokující informaci zveřejnili na dnešní tiskové konferenci místostarosta pro kulturu Petr Volf a radní pro komunikaci Ondřej Tichota. Občané Mělníka rozhodnou do konce roku o novém názvu svého města. Původní název Mělník je podle vedení města již zastaralý, navíc pro cizince těžko vyslovitelný.

,,Moderní doba si žádá moderní přístupy. Neměli bychom se nechat svazovat dávno přežitým. Název Mělník je nejen zastaralý, vždyť považte, používá se už sedm století, ale s háčkem a čárkou je pro německé i japonské turisty špatně napsatelný a vyslovitelný. Název samotný navíc vychází z historického tvrzení barbarů, že zdejší obyvatel ,,měl nic,” což sice platí stále, ale tváříme se, že to není pravda,” zahájil tiskovou konferenci místostarosta.

,,Navíc ani Češi nevědí, jak název města skloňovat. Na Mělníku nebo na Mělníce, v Mělníku nebo v Mělníce. Do Mělníka nebo na Mělník. Občané si nezaslouží takové složitosti,” podpořil svého kolegu radní pro komunikaci Ondřej Tichota.

Jak se nám podařilo zjistit, občané mohou na radnici zasílat návrhy na nový název. Následně bude v ulicích města provedena anketa, která o novém názvu rozhodne. Mělnická radnice se tak zřejmě inspirovala Fotbalovou asociací, která podobným způsobem vybrala nové fanouškovské pokřiky. Ostatně autor vítězného pokřiku: ,,hra nám roste do krásy, páč máme dva ocasy," pomáhá radnici s organizací ankety.

Z dosavadních došlých návrhů se radním líbí jak název vycházející z původnímu barbarského Měl nic, tak názvy lépe odrážející současný stav města. Nový název, přívětivý k cizincům, by mohl znít Mahovno, případně Madluhy. Nominaci získal i název Manic, který je mezinárodně široce přijatelný. Bez šancí nejsou ani Kradlov (název navrhli dva občané, jeden podle místního užívaného názvu, druhý podle ničím nepodložených dojmů z doby revitalizace). Naopak Kameňákov, podle oblíbené komedie, která se ve městě natáčela, neprojde. Nesplňuje zákaz výskytu diakritiky v novém názvu.

Autor vítězného názvu obdrží poukázku na večeři s vedením města v jedné z místních restaurací. A co na celou věc říká starosta Ctirad Mikeš? ,,Je to jako s tím rákosníčkovým hřištěm, rozhodnou lidi. A pokud se mi nový název nebude líbit, mohu se přestěhovat zpět do obce Všetaty. Ostatně historicky její název vznikl z barbarského Vše táty, je tedy doloženo, že kmenoví vůdci byly v této obci vždy poddanými dobře zajištěni.”

zdroj: Tisková agentura Apríl

Vyšlo  dříve:

TAA: Co budou dělat, když skončí ve vedení měst?

TAA: Pod Kralupy povede tunel Jarka

TAA: Mgr. Spěváčková odjíždí chránit prales, Neratovice truchlí

TAA: Na Mělníku vyroste mešita!

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. :-))) (Martin, 1.4.2015 9:10:57) Odpovědět

  SUPER :-))))))))

 2. Mělník (a, 2.4.2015 7:42:30) Odpovědět

  Já vám na to skočila! Došlo mi to až ...až :))). ALE..je mi líto, Neratovice (opět) vedou...

  Protože, na rozdíl od Mělníka, nejsme žádní troškaři, městem se po ránu, kolem půl 8. hod. rozezněla siréna a opakovaně (opakovaně) jsme si vyslechli upozornění, že se blíží povodňová vlna s doporučením, ať posloucháme radio a TV. Lidé stáli jak opaření na chodnících (polití), auta zpomalily, smsky se rozeběhly.
  Po nekonečných minutách, reálně snad 10-ti, jsme uslyšeli jednou (jednou) ženský hlas (paní starostky?), že se omlouvají za technickou poruchu.
  Tak jsme se pobavili opravdu déle a docela jinak. Co z toho byl Apríl? Oboboje? To 1. nebo 2.?
  Tak zase za rok...Mělničané...

 3. Vše táty? (Olga Tichá, 4.4.2015 0:27:32) Odpovědět

  Se Všetaty to možná bylo i jinak.Tatové nebyli taťkové,nýbrž jakýsi kmen,profláklý coby loupežníci. Všetaty tedy znamenalo něco jako ,,Sídliště zlodějů".


end is near

Kontakt

iSoutok.cz