Od příchodu Patrika Maliny stoupá FK Neratovice vzhůru

Již jen dohrávka se soupěřem z Lovosic chybí fotbalistům z Neratovic k uzavření další půlsezóny v divizní skupině B. Se skromným rozpočtem se neratovický klub dokázal ve čtvrté nejvyšší soutěži etablovat a nyní dokonce okupuje horní příčky. Týmu výrazně pomohl příchod slávistického talentovaného brankáře Patrika Maliny.

Do sedmého kola si neratovičtí připsali na svůj bodový účet pouhé dvě výhry a a jednu remízu. V brance se vystřídali Prokeš a Černý s průměrem dvou obdržených branek na zápas. Od příchodu slávistické naděje neratovičtí nasbírali 5 vítězství, 2 remízy a pouze jednou odešli ze hřiště poraženi. Průměr obdržených branek v těchto zápasech byl jen 0,625 branky a neratovičtí se odrazili k současnému pátému místu. A pokud uspějí v Lovosicích, můžou se posunout na senzační třetí místo divizní tabulky.

Střelecký prach sice zvlhl loňskému patnáctigólovému Kozákovi (na podzim 3 góly), o branky se ale podělilo celkem 10 hráčů. Ikdyž se nepodařilo zpět do Neratovic přivést posily z bývalého druholigového kádru, například Pavla Grznára, tým ve druhé půlce podzimu šlapal a prosazoval se běhavým, důrazným fotbalem. Přesně takovým, kvůli kterému neratovičtí soupeři po zápase často "brečeli."

Patrik Malina je z podzimní sestavy nejvýraznějším hráčem. Dvaadvacetiletý obdivovatel Julia Caesara má sen chytal za Slavii ligu. Prozatím se mu to povedlo pouze v juniorské soutěži, kde v květnu letošního roku vychytal výhru v derby se Spartou 2:0 a byl oceněn mezi nejlepšími hráči zápasu. Zkušenosti s dospělým fotbalem sbíral v nedalekých Ovčárech a Slávistickém béčku.

I díky němu se v Neratovicích, kde fotbal skončil před lety dá se říci krachem, opět žije fotbalovou radostí. Podpoří FK Neratovice také místní radnice a podnikatelé, aby podmínky v klubu odpovídaly výborným výsledkům?

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz