Palermo v Neratovicích

Čtveřice mužů ve věku dvaadvacet, šestadvacet, jednačtyřicet a padesát let dne 31. prosince 2012, kolem desáté hodiny večerní, po vzájemné dohodě, vnikla násilím na pozemek domu v Neratovicích. Pětatřicetiletý majitel nemovitosti se jim v tom snažil zabránit, ale se zlou se potázal. Na úrovni vstupní branky byl po předchozích slovních hrozbách útočníky fyzicky napaden a povalen na zem. Následovaly rány dřevěnou tyčí, pěstí a kopance do celého těla. Přitom utrpěl poškozený zranění, která si vyžádala pozdější lékařské ošetření.

Na pomoc oběti útoku přispěchaly další osoby, které se nacházely v domě, jednalo se o tři dívky ve věku jednadvacet let a o rok staršího muže. Násilníci nebrali žádné ohledy a napadli i tyto osoby. Muži způsobili lehké poranění hlavy. Při odchodu ještě nejmladší z výtržníků rozbil zpětné zrcátko a výplň předních dveří a dveří zavazadlového prostoru u osobního vozidla Škoda Felicia, které bylo zaparkováno před domem. Tímto skutkem způsobil majiteli vozidla škodu ve výši cca 3 000,-Kč. Poté, co ukončili své řádění, odjeli útočníci z místa osobním vozidlem. Důvodem jejich jednání jsou pravděpodobně neshody jednoho z nich s jeho bývalou přítelkyní, která patří mezi poškozené.

V uplynulých dnech zahájil mělnický policejní vyšetřovatel trestní stíhání čtveřice pro trestné činy porušování domovní svobody a výtržnictví, ve spolupachatelství, za které lze v tomto případě uložit trest odnětí svobody až na pět let. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.

nprap. Václav Tichý

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz